Bóg, prezes, Ojczyzna

W PiS mówią, że teraz prezydent będzie odpowiadał tylko przed opatrznością i historią. Po prawdzie zakładają jednak, że także przed Jarosławem Kaczyńskim. A ten wciąż pokazuje, że nie potrzebuje...

Reklama

Bóg, prezes, Ojczyzna

Bóg, prezes, Ojczyzna

03.08.2020
Czyta się kilka minut
W PiS mówią, że teraz prezydent będzie odpowiadał tylko przed opatrznością i historią. Po prawdzie zakładają jednak, że także przed Jarosławem Kaczyńskim. A ten wciąż pokazuje, że nie potrzebuje Andrzeja Dudy, tylko jego podpisu.
Uroczystość wręczenia tablic upamiętniających Bitwę Warszawską z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, Warszawa, 30 lipca 2020 r. ANDRZEJ HULIMKA / FORUM
C

Czwartek to dzień zaprzysiężenia na drugą kadencję. O tym, że Duda wygrał o włos i to na solidnym dopingu, większość Polaków wkrótce zapomni, może poza tymi, którzy pielęgnują w sobie nienawiść do PiS. Bez względu na okoliczności wyboru Duda będzie z nami jako prezydent aż do 2025 r. W sumie – jako drugi w najnowszej historii Polski – będzie sprawował urząd przez dekadę. To spory kawałek jego i naszego życia. Wystarczająco dużo, by odcisnąć swe piętno na kraju i zapisać się w myślach Polaków.

W pierwszej kadencji Duda żadnego piętna na niczym nie odcisnął. Czy w drugiej to się zmieni?

Prawie jak Kwaśniewski

Wśród polityków PiS żywe jest porównanie go do Aleksandra Kwaśniewskiego – jedynego dotąd, któremu udało się wygrać prezydenturę dwa razy z rzędu. Tyle że to nie jest porównanie dla Dudy miłe. Najpierw analogia – Duda, jak Kwaśniewski, wygrał prezydenturę...

18092

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

.

pisowskich prezydentów przewyższa sumą wykształcenie wszystkich pozostałych prezydentów III RP łącznie z Jaruzelskim. Widać tylko na wsi znają się na wykształceniu, che..che..,

Waga ciężka po drugiej kadencji? :):):) Po trzeciej kadencji chyba fotel prezydencki pękłby z trzaskiem...

Może powiniście zamilknąć ? Zresztą bez fekalnej "retoryki" czy innych wydalniczych odniesień bardzo trudno wam to przychodzi . Gdy jednak brakuje inwencji językowej to pozostaje szukać ratunku w "poetyce" wychodka. A popatrzcie na nas , że my się do tego, szczególnie jako pierwsi, nie uciekamy.

Jak tylko wyniesiecie się z tego i innych przyzwoitych miejsc w sieci.

W państwie, którego konstytucja nakazuje stosować demokratyczną zasadę proporcjonalności w wyborach do izby "niższej" parlamentu, parlamentarną większość otrzymuje i samodzielne rządy nad 100% społeczeństwa sprawuje partia, która otrzymała w wyborach 38,5% głosów. Ta sama partia zachowuje się przy tym w taki sposób, jakby posiadała 67% mandatów poselskich i możliwość dowolnej zmiany konstytucji. Wam kury z więziennego kurnika szczać prowadzać, emek, a nie uczyć kogokolwiek prawdziwej demokracji.

Przestańcie, Zgred, nadętego konstytucjonalistę odgrywać a zobaczycie, że poczujecie się lepiej.

Jasne, pisi synu, sprzeciw wobec niedemokratycznych, niezgodnych z konstytucją wyborów i polityki faktów dokonanych to liczbowa udręka, a sama konstytucja to kawałek makulatury. Znamy to od dawna. Po '45 ludowi też było dobrze, mógł się nareszcie cieszyć z własności ziemi, którą dała mu władza ludowa. Tylko niedostosowane łże-elity coś tam przebąkiwały o bezprawiu działań i nielegalności reżimu komunistycznego. Głupcy, nie rozumieli dziejowej konieczności. A tak mogli się dobrze poczuć dzięki odpowiedniej dawce konformizmu.

pochodzący z późnojesiennego wysypu talentów w 2015 r. to pewno wiecie, że konstytucja (firmowana przez dwóch postkomunistycznych pornogrubasów), jak każdy dokument o takim charakterze zawiera dużo górnolotnych ogólników i pobożnych życzeń , które można podsumować toastem " Na zdrowie ..." Ponadto część artykułów odsyła gdzie indziej, tam zaś też problem lub spór, nie zawsze zostaje rozwiązany bądź rozstrzygnięty po myśli prawniczych zapaśników jednej ze stron zmagań. Dlatego konstytucjonaliści, ci lepsi w czasach pokoju acz niekoniecznie - w warunkach wojennych, powołują się nieraz na przedPiSowy prawniczy zwyczaj i niepisany porządek. Przyznają również niekiedy, że konstytucja nie przewidziała wielu sytuacji , co również nie przysparza jej siły i jednoznaczności. Co rusz więc ścierają się, Zgredzie, różne, odmienne interpretacje prawne licznych zapisów i dokumentów a decyzje, jak to w demokracji, należą do rządzących. Nie mają one na szczęście istotnego wpływu na swobody obywatelskie i potocznie rozumiany ogólny stan demokracji.

Tak sobie myślę, emuś, że ja także mógłbym przecież jeździć twoim nickiem po rynsztoku w każdym wpisie. Ale to by było zbyt oczywiste. Chyba lepiej zostawić nienaruszone świadectwa twojej przewagi kulturowej. ;) *** Ciekawe... jeśli nie 38,5%, to przy jakim procencie twoja granda uznałaby wybory za nieproporcjonalne? 30? 20? 10? No tak, to przecież bez znaczenia: mafia może sobie interpretować, jak chce, czyli jak bardziej pasuje jej interesowi organizacyjnemu. A tak naprawdę granice tej interpretacji wyznacza stale wzrastająca wielkość otworu analnego policji i wojska ;)

Ale, ale...Nickiem po rynsztoku jeździć nie przystoi, jak zdajesz się kwilić . A innymi obelżywymi epitetami czy porównaniami w tytule komentarza lub poniżej w samym wpisie to i owszem ? Twoja przechwałka że mógłbyś z moim nickiem, zrobić coś tak pomysłowego i celnego jak ja z twoim, to tylko pusta obiecanka podobna do twojej poprzedniej o linkach i cytatach. Zademonstruj, gregg, swoje możliwości a zapewniam publicznie że się nie obrażę i jeśli inwencja oraz trafność w przeróbce okażą się nie gorsze od moich, to w nagrodę na dwa miesiące wyprowadzę się z forum.

Jak cię nikt nie chwali, pochwal się sam, co nie? Nazywaj sobie jak chcesz, trollu, tylko nie jęcz więcej, jak to źle traktują tutaj waszą czeredę. Żaden kłamliwy propagandzista nielegalnego reżimu nie jest w stanie mnie urazić. I żaden nie zmusi mnie do gry na jego/jej zasadach. ;) Do swidania, towariszcz.

Za komuny nie było demokracji. Było więcej "demokracja ludowa" Do takiej demokracji zdążacie. A język, no cóż, sam dajesz sobie świadectwo tymi "psubratami". gdy dawno temu byłem dzieckiem, krążyło wśród nas takie powiedzenie "Kto kgo przezywa, tak sam się nazywa". Dotarło?

Bo w sprawie rozeznania nie macie a gęgacie.

My, to znaczy kto? Znów my i oni. Oni stoją tam, gdzie stało ZOMO. Komuniści i złodzieje, zdradzieckie mordy, targowica. Tacy jak Bogdan Lis, Bogdan Borusewicz, Adam Strzembosz i wielu wielu innych, wśród nich - nie przymierzając - niżej podpisany, związany z SB jako więzień. A naprzeciwko mamy m. in. bojowego antykomunistę Piotrowicza, który dzielnie oskarżał komunistów z "Solidarności". .

Liczy się tylko to, że prawactwo kłamie i obraża na tym forum bez użycia słowa "kupa". To podobno tworzy z nich lepszy sort ;)

I już po raz któryś głaskania się domagacie . No to cześć i chwała Bohaterom a szlaban - felerom.

Byli naziści prymitywni rzeźnicy i byli naziole wychowani na uniwersytetach i trochę bardziej kulturalni w wymowie. A jednak jedni i drudzy mieli gowno w głowach i na ustach. Tak samo jest z wami, polska patologio. Macie swoich rakarzy od brudnej roboty, więc niektórzy z was mogą dla niepoznaki opakowywać prawackie kłamstwa i manipulacje w nieco mniej cuchnące formułki. Ale cały czas jest to jedno i to samo guano, a guana nie należy traktować na równi z przyzwoitymi poglądami, ale nazywać je po imieniu. Zresztą, uraczyłeś mnie, rozwielitko, nie powiem. Z wymienionej ekipy co najwyżej zwyjec próbuje grać grzecznego chłopca. Za to Forysiak od dawna bryluje w retoryce wyruchańczo-masturbacyjnej, nawet nie sprowokowany, a takie indywidua jak ty czy plainboy stale zapuszczają knajacki rechot z ogorzałych gąb, toteż słabo wpisujecie się w obraz kulturalnego sa-nacka. Za to Dru to całkiem inna bajka - jak dotąd traktuje wasz syf z dużą rezerwą i nie daje się złapać na etykietkę katolickości waszej grandy, przez co nieoczekiwanie zyskał u mnie niejaki szacunek.

Chciałbyś żebyśmy twoje i pobratymców przypadłości na forum traktowali z ukontentowaniem i nabożeństwem ? Przecież są jeszcze ośmiogwiazdkowi miłośnicy twoich talentów, chętni do połaskotania tylnego organu. Dawaj cytaty i linki na dowód, że to prawacy pierwsi rozpoczęli na forum wychodkową i wyższościową retorykę? Pokaż takiego co pierwszy nazwał wasze wpisy odchodami lub przyrównał do defekacji ? Dzisiejszy przykład naziolskiego "podsumowania" na tym wątku czterech wpisów Forysiaka, jest pokazem ułomności która szuka pociechy w najgorszym.

Dam cytaty i linki - zaraz po tym, jak ty podasz cytaty i linki na dowód, że to nie-prawacy rozpoczęli, może być robaczku? ;) Innymi słowy, jeszcze tego nie było, żebym miał się stosować do śmiesznych żądań pierwszego z brzegu prawicowego trolla. Tylko pamiętaj - mają być PIERWSZE wpisy! :)

Wy już nie potrzebujecie podciągania w "nazisprawności", feldfebel. Ale możecie podciągnąć wreszcie gacie.

jw

Forysiaka poproś, na pewno ci się odwdzięczy.

a nie Forysiak , więc nie wymigujcie się .

Wystarczy, że sprzątam czasem po tobie, jak już zrobisz, co masz zrobić. A ślepego Forysiaka sam możesz pokierować, mnie nie posłucha.

Na pewno można się ich dokopać więcej i w razie potrzeby nie zawaham się po nie sięgnąć . A teraz czas na ciebie, podaj choć jeden przykład , że któryś z prawaków nazywa odchodami lub przyrównuje pierwszy wasze wpisy do wypróżniania albo waszych polityków do tylnej części ciała ( choć też łatwo byłoby to uczynić ). ------------------------ [[[[[[[[[[[ jak muchy do g.... -- eddiepolo 23.08.2018, 21:04 https://www.tygodnikpowszechny.pl/bledy-plagiatorskie-154667 ]]]]]]] [[[[[[[[[[ to d^pa nie prokurator - eddiepolo 06.09.2019 https://www.tygodnikpowszechny.pl/sprzatanie-po-buzku-160279 ]]]]]]]]] [[[[[[[ przeskakujesz między swoimi kupkami nawozu --- gregg84 w piątek, 31.01.2020, 00:23 Ląduj (...) facjatą w coraz to innej kupce ------ gregg84 w środa, 29.01.2020, 22:17 https://www.tygodnikpowszechny.pl/jeden-kraj-dwa-systemy-161832 ]]]]]]]]]] [[[[[[[[[[ Mokry sen, emuś. Czas się obudzić -gregg84 https://www.tygodnikpowszechny.pl/pulapka-na-sprawiedliwosc-161690 ]]]]]]]]]] [[[[[[[[[[[[[[[[ kucnął, wypróżnił się, smród jeszcze większy -- eddiepolo w niedziela, 12.01.2020, 03:56 ---- nawet się wypróżniają -- Aleksander Litewka w sobota, 18.01.2020, 18:09 https://www.tygodnikpowszechny.pl/dorwac-grodzkiego-161637 ]]]]]]]]]]]]]]]]] [[[[[[[[ szanowny zapluje się po krocze. - Melchior w czwartek, 16.01.2020, 18:15 https://www.tygodnikpowszechny.pl/pulapka-na-sprawiedliwosc-161690 ]]]]]]] ---------------- Niektóre z podanych "wypowiedzi" mogły zostać usunięte, ale dla zainteresowanych posiadam ich fotki.

Fotki usuniętych wypowiedzi... Kondolencje, emek. Jak to jest być takim no-lifem? A może zbierasz dowody dla Prokuratury PiS (bo innej przecież nie ma) o znieważenie czegoś tam? Na pewno ziobryści chętnie przychylą się do twojego wniosku z takim pokaźnym materiałem dowodowym, nie zwlekaj dłużej. Przyznaj, nędzniku, że celowo prowadziłeś tę wymianę dokładnie w takim kierunku, żebyś mógł się tu wreszcie pochwalić swoją długo gromadzoną kolekcją pokemonów. Tymczasem to wszystko na marne. Z kilku powodów. Po pierwsze i najważniejsze, należy powtarzać, że wasze prawackie poglądy i działania to niestety treściowo w przeważającej mierze ideologiczne fekalia, złożone z hardych bezczelnych kłamstw i odrażających manipulacji faktami, a z fekaliami się nie dyskutuje, tylko się je nazywa po imieniu i neutralizuje. Zwłaszcza, gdy są nieustannie powielane w nowych układach przez propagandystów, mimo ich obalenia już lata temu. Owszem, można sobie od czasu do czasu pozwolić na dyskusję z wami ad meritum dla wzmocnienia efektu czyszczącego, ale nie należy tego robić zbyt często i zbyt spokojnie, żeby nie stwarzać wrażenia równoprawnego charakteru waszych wydzielin w przestrzeni publicznej. Widzisz, emek, my już wiemy, że wasza substancja szara jest nie do naprawy w wyniku spokojnego przedstawiania argumentów - próbowano tego wielokrotnie, co tylko was podniecało do dalszych łajdactw - i po prostu wyciągamy z tego praktyczne wnioski. Kiedyś byłem o wiele bardziej kulturalny względem prawactwa. Ale cynizm pierwszych przestępstw PiS w 2015-2016 r. i wasz poklask, które zaparły mi dech w piersiach, wszystko to zmieniły. To jest kwestia ekonomii wysiłku na wojnie: wasza z gruba ciosana paplanina zasługuje tylko na potraktowanie środkiem żrącym. Po drugie, jak też już była mowa, macie swoją zdeterminowaną elitę przestępców od brudnej roboty na samym szczycie, więc punktowo możecie sobie pozwolić na okazywanie "ludzkiego oblicza kaczyzmu" dla celów propagandowych (jak to robisz teraz). Będziecie zatem odgrywać rolę skrzywdzonych inteligentów, do których powiedziano "kupa", żeby tylko jak najdalej odsunąć uwagę od swojej nikczemności. Tak jakby zmieszanie przestępców (i ich stronników) z błotem i czymś jeszcze było czynem gorszym od ich przestępstw stanu popełnianych w białych rękawiczkach. Po trzecie, znowu należy przypomnieć, że wasza rzekoma kultura forumowa to humbug. Wasze wypowiedzi to często odrażające złośliwe paszkwile na redaktorów i bohaterów ich felietonów, nawet jeśli najbardziej dosadne określenia tylko półgębkiem insynuujecie. Dokładnie tak, jak zrobił to powyżej Forysiak. Po czwarte (i najmniej istotne), miały być chyba PIERWSZE wpisy, feldfebel? Udowadniające, że to myśmy pierwsi byli niegrzeczni. Nie powiecie mi chyba, że wszystko zaczęło się w 2018 r. *** A z sytuacji, gdy wszystko już szło bez żadnych dwuznaczności... Pamiętam jak po zabójstwie Adamowicza przez Kurwizję Forysiak nazwał Zuzannę Radzik "teo-loszką". Pamiętam, jak sugerował, iżby kandydat Szymon Hołownia dawał się dobrowolnie chędożyć. Pamiętam, że plainduncan bezpośrednio określił mnie jakimś obrzydlistwem, po którym poczułem się zmuszony zaraportować jego wpis do moderatora. Pamiętam, jak niedawno zwyjec posłużył się względem nas określeniem "opozycyjna swołocz". I pamiętam, jak niejaki emek zachęcał mnie jeszcze wczoraj do ruchanda, choć mój komentarz do sytuacji w kraju w ogóle się do gościa nie odnosił. Część z tych wpisów została usunięta, ale ja nie prowadzę ich katalogu. Odnalezienie linków i dokładnych cytatów zostawiam tobie, bo sprawia ci to ewidentną przyjemność. A poza tym mam ciekawsze pomysły na weekend ;)

dla dobra Najjaśniejszej Demokracji, pod którą podszywają się niegodni jej nikczemnicy waszego rodzaju. Postanowiłem bowiem zarejestrować niezwykłe zjawisko : oto za ścianą religijnie usposobionej Redakcji, otwartej na człowieka i postępowe prądy - uwiła sobie na forum gniazdko czeredka z faszystowskimi upodobaniami do przedstawiania oponentów jako wypróżniających się bądź znajdujących się w innej fizjologicznej sytuacji. Zaprezentowanych przeze mnie kilka przykładów waszej mrocznej ekspresji , to zaledwie cząstka ze znacznie większego Zbioru, wymagającego jeszcze żmudnego uporządkowania i zawierającego także inne pokazy wyższościowej tężyzny tutejszych nadludzi. Środkowa część waszego Manifestu 33, Zgreddzie, przypomina kolonizatorskie tłumaczenie tubylcowi z Afryki dlaczego zasługuje na prześladowanie . Rzekomo zaś zapamiętane i nie "przemodelowane" przez was - niecne występki prawaków na forum były zapewne reakcją na wasze wcześniejsze akcje, górujące rozpasaniem i nieumiarkowaniem. A jeśli nawet pojawiły się jako pierwsze - zaczepne, to było ich znacznie mniej niż waszych. ---- Dawaj jednak Zgredzie o b i e c a n e linki i cytaty, a pamięć schowaj do tylnej kieszeni spodni.

Niech zgadnę, no-lifie, gdybym na twoje bezczelne wyzwania złożył ci solenną "obietnicę" obcięcia przyrodzenia zaraz po tobie, to po chwili pewnie przytargałbyś gotowy chór wujów. No wiadomo, że rzekomo zapamiętane. A jak nie rzekomo, to przemodelowane. A jak nie przemodelowane, to w reakcji na rozpasanie. A jak nie w reakcji, to znacznie mniej. A jak nie mniej, to inaczej. A jak nie inaczej, to dla dobra Najjaśniejszej Demokracji (nie mylić z demokracją). Biedny prześladowany dzikusie. Na pewno byłoby demokratyczniej i mniej faszystowsko, gdybyśmy na wasze przestępstwa odpowiedzieli raczej jak alianci zachodni - bombami i egzekucjami przestępców przez ruch oporu. Ale z pewnością widok sprawności waszej władzy okupacyjnej osłodzi ci nieco to estetyczne rozgoryczenie.

Obietnicy-ś dostarczenia cytków i linków nie spełnił, to przeproś prawaków .

Upał ci ewidentnie nie służy. Przepraszać za nazywanie rzeczy po imieniu? Większość wpisów waszej trollerni to kłamliwe guano, nawet jeśli stylizujecie swoje kalumnie i propagandę na coś nieco mniej cuchnącego; wystarczy zescrollować pierwszy lepszy felieton w TP i znać przy tym trochę sytuację społeczno-polityczną w Polsce, aby to pojąć. A ty sądzisz, niebożę, że twoja kolekcja pokemonów jest dla tego jakąś przeciwwagą i jeszcze żądasz wykazania, że moja kolekcja jest większa, bo podobno to obiecałem. Ogarnij się, emek. I tak dostałeś więcej, niż zasługujesz. Podziękuj grzecznie and hit the road.

a obiecałeś """"""""" Dam cytaty i linki - zaraz po tym, jak ty podasz cytaty i linki na dowód, że to nie-prawacy rozpoczęli, może być robaczku? --- gregg84 w czwartek, 6.08.2020, 21:34 """"""""""" i ostały ci się ino insynuacje , to ucałuj , wstręciuchu, zdalnie prawą rączkę i czmychaj do brunatnego gniazda. Nie łżyj, że wymagałem wykazania, iż twoja kolekcja jest większa. Wiedziałem, że nasza szlachetna drużynka o wiele mniej, niż wy, ulega najniższym skłonnościom, dlatego chciałem abyś podał """"""" choć j e d e n przykład , że któryś z prawaków nazywa odchodami lub przyrównuje pierwszy wasze wpisy do wypróżniania albo waszych polityków do tylnej części ciała ( choć też łatwo byłoby to uczynić ) emek w piątek, 07.08.2020, 13:15 """"""" . Nie podałeś ani jednego przykładu i jakżesz to wielce wymowne... Zgredzie ...

Przeciwnie, emek, podałem z pamięci k i l k a dosadnych przykładów z przeszłości i wyjaśniłem, dlaczego prawie wszystko, co tworzycie, prawaczki, to jedno wielkie gie, choć czasami przykryte papierem toaletowym. Bo - hello! - nie potrzeba być proktologiem i dotykać anusa delikwenta, żeby widzieć brunatną maź wylatującą ukradkiem z nogawek na bruk, znamionującą nieszczelne zwieracze. Ale widać pisiej tępoty nic nie przełamie. No widziałem (a jakże!), jak od początku przebierałeś brudnymi nóżkami, żeby mnie sprowokować do jakichś konkretnych zobowiązań (choć nie wiedziałem jeszcze, że chodzi o twoją rozbudowaną kolekcję pokemonów - warto było, no-lifie! :)). Toteż retorycznie (nie zauważyłeś? szkoda... ale pewnie tak było wygodniej?) ci się "zobowiązałem" do grzebania w waszych pozostałościach - o ile dostarczysz PIERWSZE przykłady naszej niecnoty. Nie wywiązałeś się z tego warunku - najstarszy pokemon jest z 2018 r., a musiałbyś grzebać fiu! fiu! (a w ogóle jak to udowodnić, że to PIERWSZE?:)). Więc czego ode mnie jeszcze chcesz, niedojdo jedna? Spodziewałem się, że będziesz dalej już tylko zawodził w bezsilnym rozczarowaniu. Zresztą, o co ci się, emuś, rozchodzi? Mam przyznać, że często nazywamy wasze wydzieliny po imieniu, tak? OK, przyznaję to z ukontentowaniem! Tak długo złorzeczyliście, prawacy, przeciw tej okropnej "poprawności politycznej", że postanowiliśmy w końcu was posłuchać i odrzucić wszelką poprawność w obcowaniu z wami. Wszak nasza łagodność i poprawność względem waszej patologii okazały się naszą słabością i doprowadziły do waszego wywyższenia. Nie chcielibyśmy popełnić drugi raz tego samego błędu.

Ot, was krzywda spotkała, jakbyście o mały włos przerośniętej cnoty przeze mnie nie stracili. Wasz "" komentarz odnosił się do sytuacji w kraju "" a nie do mnie, ale był podobnie jak większa część waszego dramatopisarstwa tak przepełniony zgryzotą i niedolą, że postanowiłem z resztek dobrego serca zachęcić was do większej wydajności na niwie seksualnej, co mogłoby rozluźnić was i zmienić dramaturgię wpisów w nieco jaśniejszą formę. I o żadnym tam "ruchandzie" nie było mowy, to wasz wymysł. Ja radziłem "wycochanie się" ( stare ludowe określenie np. wycochały się dwa Michały ).

Jestem niezmiernie poruszony twoim sprostowaniem, emek. Pozwól zatem, że odwdzięczę ci się na koniec podobnym i przyznam otwarcie, że zwracam uwagę na wasze nietrzymające zwieracze tylko z powodu troski o odpowiednią higienę waszych zadów.

I nie przedstawiajcie się jako klozetowy dziadek czy domorosły odbytolog z nietuzinkowym upodobaniem. Poza tym żaden proktolog nie oceni stanu zwieraczy bez ich bezpośredniej analizy. Natomiast na podstawie obserwacji wirtualnego życia (m.in. charakteru wypowiedzi ), można w większym stopniu określić sylwetkę psychologiczną albo odnieść się do tej, jaką internauta stworzył na (nie)swoje podobieństwo.

Panowie, może trochę więcej merytoryka, a mniej emocji?

Proszę Pana, to tylko powtórka z rozrywki. Kiedy zaczął się stan wojenn i trochę później jakież to wybitne osobowości wyszły na scenę? Czy to było co innego? Mechanizm ten sam. Negatywny dobór , ten sam. Sorry, takim jesteśmy narodem.

Jasne, zgadzam się co do tego, że tamta komuna miała na karku ruskich oraz innych "przyjaciół". Nie zgodzę się co do umniejszenia roli garnięcia "do siebie" pzrez różnych ówczesnych szmaciarzy.To nie był margines. To był styl życia. Zgodzę się także ze stwierdzeniem, że dzisiejsi "wybrańcy" od początku swych rządów nakierowani byli na TKM i zagarnianie. Władza jest sposobem, celem jest zawartość kieszeni. Aby utrzymać się jak najdłużej gotowi są do różnego rodzaju przekrętasów i matact6w. Nie po raz pierwszy tutaj zacytuję łysego klasyka: włądzy raz zdobytej nie oddamy nigdy". Ten najważniejszy doskonale zna to powodzenie. W końcu z tego się kształcił. A szmaciarze zawsze podskakują w takich okolicznościach pzryrody. Nawet tacy z tytułami naukowymi. Bo o zwykłych miernotach nie ma co mówić. Patrz na dzisiejszą informację o pzrekrętach "europosła" R.Cz. Facetowi naprawdę nało jest pensji w EURO? Musi dorabiać na pzrekrętach? To natura nasza, narodowa, głęboko polskokatolicka..

z Urbanem? Pytam, bo jestem ciekaw, na ile elastyczne masz sumienie ;)

Widać po was szkaradnie, że cierpienie nie uszlachetnia, a gdy się cierpi za cały naród, to można, mówiąc po waszemu, rozstroju kiszek dostać. Taką gigantyczną boleść jedynie wielcy poeci potrafią udźwignąć jak gdyby nigdy nic . Wy natomiast powinniście cierpieć indywidualnie, to zdrowsze i bardziej estetyczne. A ofiara złożona w intencji najświętszej demokracji także się liczy i da Bóg, może zostanie kiedyś materialnie przeliczona.

Zaczątki manii prześladowczej z elementami urojenia nieczystości. Emek, zmień dilera, bo dobrze nie będzie.

słali kobiety urodziwsze niż uliczne demokratki , gdyby wasza mowa nie przypominała ujadania rozwścieczonych wilczurów, może byśmy wam uwierzyli... A wy, choć żeście się dosyć przez osiem lat nachapali u żłoba, to nawet nie pomyśleliście aby się z nami podzielić dobrym słowem i uczynkiem ...

Jaka dyktatura, taki "Herbert".

Przed chwilą nieważną przysięgę złożył uzurpator na stanowisku prezydenta, Andrzej Duda, "wybrany" w nierównych i bezprawnych w świetle konstytucji wyborach. Rzekomą ważność tych oszukańczych wyborów usankcjonowała grupa kolesi uzurpujących sobie miano i uprawnienia sędziów Sądu Najwyższego, mimo udziału w jej powołaniu innej grupy uzurpatorów z pseudo-KRS. Decyzję o zorganizowaniu "wyborów" podjął Sejm wybrany w 2019 r. w wyborach nierównych i nieproporcjonalnych, które zostały klepnięte przez tę samą grupę w togach, a zatem parlament przynajmniej od 2019 r. (a tak naprawdę od 2015 r. - tamte wybory jeszcze bardziej rażąco gwałciły zasadę proporcjonalności) jest również ciałem uzurpatorskim. *** Centralne władze w Polsce są zatem od dłuższego czasu nielegalne w świetle konstytucji ze względu na niezgodne z prawem jej objęcie przez PiS oraz dalsze liczne delikty dokonywane w trakcie jej sprawowania, a każda ustawa, uchwała, rozporządzenie i wszelkie działania wykonawcze (w tym represyjne) z jej strony to bezprawie ubrane w urzędową formę. *** Niestety opozycja partyjna okazała się totalnie niezdolna do podjęcia stanowczych i skutecznych kroków w przeciwdziałaniu temu bezprawiu "faktów dokonanych" (jest to jedyna totalność, jaka zasadnie przysługuje tej miałkiej opozycji, wbrew kłamliwej propagandzie reżimu). Tak więc to na pojedynczych obywatelach ciąży prawo i obowiązek przeciwstawienia się przestępcom u władzy. *** Są już pierwsi, którzy nie boją się manifestować swojego sprzeciwu w przestrzeni publicznej pomimo represji ze strony przestępców z PiS, faworyzującego i chroniącego ideologię katolicką i szykanującego nawet za polityczne wykorzystanie świeckich pomników. (Ciekawe, czy flagi maryjne i papieskie na pomniku Witosa i Syrenki tak samo by je znieważyły, skoro krzyże w instutucjach publicznych RP ich jakoś nie znieważają...)

Szur... Szur... To twoje współczucie zaczyna nowy żywot na krawężniku.

Że motyli w brzuchu wam brakuje i luzu ?

A co was zabolało, że dostaliście nagłego rozstroju żołądka (już na szczęście uprzątniętego)?

jw

Bardzo ciekawy artykuł, odkrywczy teologicznie jak na TP przystało „ bogobojny ... naprawdę w PiS wierzy” czyli Bóg = PiS, brawo Panie Andrzeju !

Strony

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]