Niebiescy, prawie brunatni

Dla władzy przebierają się za anioły i tną konfetti, by hojnie oprószyć nim władzę. Dla władzy rzucają ludzi na glebę i wykręcają ręce podniesione na władzę. Polska policja znalazła się blisko...

Reklama

Niebiescy, prawie brunatni

Niebiescy, prawie brunatni

24.08.2020
Czyta się kilka minut
Dla władzy przebierają się za anioły i tną konfetti, by hojnie oprószyć nim władzę. Dla władzy rzucają ludzi na glebę i wykręcają ręce podniesione na władzę. Polska policja znalazła się blisko granicy, która odróżnia formację służącą państwu i społeczeństwu od zbrojnego ramienia partii i wodza.
Marsz Równości w Białymstoku. Przeciwnicy marszu wymusili przemocą trzykrotną zmianę jego trasy. 20 lipca 2019 r. AGNIESZKA SADOWSKA / AGENCJA GAZETA
P

Polska policja z dnia na dzień, z interwencji na interwencję oddala się od etosu apolitycznej służby, który przez ćwierć wieku stanowił jej receptę na grzechy z czasów komunizmu. Choć kierują nią oficerowie zrekrutowani już po upadku PRL, niebieskie mundury zaczynają się znów kojarzyć z władzą – jej ideologią, fobiami i interesami.

Kronika serwilizmu

Zdjęcia z zatrzymania Margot są przejmujące. Policjanci wyłapują protestujących, zakładają im duszące dźwignie, przyciskają głowy kolanem do asfaltu, ładują do furgonetek. Słychać skandowanie: „Faszyści, policja – jedna koalicja!”. Zatrzymanie miało związek z kilkoma zarzutami, m.in. o pobicie działacza Fundacji Pro – Prawo do Życia oraz zniszczenie jego furgonetki, na której były hasła zrównujące LGBT z pedofilią. Straty to ok. 6 tys. zł. 

Prokuratura uznała, że konieczne jest aresztowanie Margot ze...

35008

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wystarczy dobry socjal i robić regularne podwyżki płac w Policji, by bez skrupułów wykonywać rozkazy przełożonych.

Już po wyborach, a Wy swoje. Niczym dzisiaj policja nie różni się od tej sprzed 10 lat!

10 lat temu ilość błyskawicznie awansowanych usłużnych karierowiczów bez żadnych osiągnięć była w policji wielokrotnie mniejsza. Ta dzisiejsza masa będzie bronić swoich mafijnych dobrodziejów zębami i pazurami niczym białoruski OMON - ZWŁASZCZA po "wygranych" pseudo-wyborach.

Zamiast wyczekiwanego zdjęcia nosa zaplamionego krwią, mamy kolejne szpalty opozycyjnej fabryki marzeń. No cóż. Brutalność reżimowej policji w Polsce jednak przechodzi najśmielsze oczekiwania. Bezkonkurencyjne. Gdzie tam Hitlerjugend z bagnetami czy ZOMO z pałami, kiedy nasze służby przebierają się w aniołów i idą za rączkę z dziećmi w Orszaku Trzech Króli – to miażdży psychikę opozycjonisty bardziej krwawo niż chińskie czołgi miażdżące kości na placu Tienanmen.

Doskonale pamiętam czasy, gdy do milicjanta mówiło się Panie Władzo. Wielu z moich rówieśników i z jeszcze starszego pokolenia ten nawyk pozostał, tak widzą rolę policji, prawda panowie Olsztyński i Forysiak. Policjant jest od tego by służył władzy a nie ludziom, tak to was komuna zaprogramowała. Na Białorusi władza reżimowi wymyka się z rąk, podobnie było u nas i w wielu miejscach na świecie gdzie obalano rządy, które trwać miały wiecznie. Dzieje się to zazwyczaj przy obfitym rozlewie krwi i tragedii ludzkiej na masową skalę. Panowie się cieszą, że policja skumała się z władzą, nareszcie wraca porządek, prawda. W swej naiwności przekonani jesteśmy o prawości własnych racji, że aparat ulubionej przez nas władzy, nawet poddawany skarleniu, nas nie skrzywdzi, wszak go kochamy. Naiwne to nadzieje, a gdy nie daj Bóg, taki zdegenerowany twór, z ludźmi powolnymi władzy, przejmie ktoś z grunty nieobliczalny, to katastrofa gotowa. Co tam, strachy na lachy, ta władza trwać będzie wiecznie i poprowadzi nas do krainy mlekiem i miodem płynącej – prawda. Powiedzenie Polak przed i po szkodzie głupi, ciągle jest aktualne, nic na to Panie nie poradzisz. Dużo nie brakuje, znowu straszyć będziemy dzieci, tym razem policjantem zamiast milicjanta.

Forysiak, pisia swołoczy, już zapomniałeś, jak byłeś chętny i gotowy do rozróby, gdyby polska opozycja wystąpiła aktywnie przeciwko łże-wyborom prezydenckim, tak jak zrobili to Białorusini? Możesz dalej pieprzyć te swoje dyrdymałki tylko dlatego, że "opozycja" dała ostateczny dowód swojej bezjajeczności, a nie z powodu umiłowania prawa i sprawiedliwości przez Policję "Pychy i Szmalu".

Pamiętam milicję z bezpośrednich kontaktów, ich agresywność i poczucie bezkarności. Wraca nowe - nie czerwone ale brunatne... :( Widocznie wolność była nie do zniesienia..

Tak, wolność jest nie do zniesienia dla wielu, bo nie daje poczucia bezpieczeństwa, Wszak lepiej w złotej klatce niż w swobodnym locie...

Nie wiem co ma Pani na myśli pisząc "wolność"? Można ją interpretować jako swobodę bez wszelkiej odpowiedzialności i ograniczeń, co jest raczej swawolą. Przed taką "wolnością" która zagraża często innym, musimy się bronić.

I pewnie wszystkie przestępstwa PiS służą tylko i wyłącznie zachowaniu tej dobrej wolności i obronie przed tą złą. Ech, wy pisowskie manipulanty :)

To już nie jest policja tylko milicja. Stosuje te same metody, służy władzy jedynie słusznej. Tylko czy po to obywatele ją opłacają?

Policja nie nosi identyfikatorów. Właściwie można przebrać w mundury policji nawet więźniów. I wszystkie działania będą na konto policji.

za takie artykuły Polska Zjednoczona Prawica, MO i Episkopat nie lubią TP.

Nie neguję tego,że to co robi władza z policją (i nie tylko) mężom stanu nie przystoi. Ale zbyt wiele motyli zapomina jak było gąsienicą Za poprzedniej władzy np sami sobie budkę pod ambasadą spalili (vide taśmy od sowy) .. Naprawdę tak dużo godniejsze to od przebierania za aniołki i wycinania konfetti ? Jeszcze wcześniaczej policjanci zmarli (!) próbując dowieźć wieśmaka do pociągu (to z kolei dobra zmiana podejście pierwsze o ile dobrze pamiętam). Przykłady nie całkiem godnych "rozkazów" zwierzchników policji można by mnożyć i mnożyć. Zaryzykuję stwierdzenie,że za każdej kadencji/władzy coś by się znalazło.. Pan redaktor się nie martwi skończy się dobra zmiana i znów policja będzie biła tych co Pan ich nie lubi a nie tęczowych i znowu będzie fajna.... albo i nie, zobaczymy kto wygra następne wybory

raz się już w resortach siłowych i służbach specjalnych RP odbyła, z pewnością będzie powtórka

Dobrze, ze ukazał sie artykuł podsumowujacy działalność gangsterskiej szajki w Polsce z oczywistych powodów posługujacej się uzbrojonymi po zeby i brutalnymi pretorianami. Tyle, ze ten gang juz jest znany z innego typu działalności - w sferze niszczenia praworzadnosci. Ta dziedzina działalnosci jest jakby mniej doceniana w społeczeństwie, które ja nazywam Ciemnym Ludem. Wiec moze kiedy Ciemny Lud dostanie w mordę i zabiorą mu na dzień dobry majatek bez wyroku sadowego, to moze wreszcie otrzeźwieje

Trzaskowski ma już kilka przezwisk w necie, ale ja proponuję od dziś nazywać go tak - towarzysz "Czajka". Co od dzisiaj niniejszym czynię. Podaję to ot tak, informacyjnie.

Szanowny Pan znający się na wszystkim, zabierający głos na wszelkie tematy, wykazał się właśnie znajomoscią zagadnień kanalizacji Warszawy. Gratuluję mój Omnibucie.

Jeśli polska policja zbliży się poziomem brutalności do policji francuskiej to zagłosuję na opozycję. https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Francja.-Dziesiatki-uczniow-kleczalo-przed-policja.-Oburzenie-po-upokarzajacym-nagraniu

a czemu nie na przykład Gestapo? - myślę, że w podjęciu decyzji pomógłby otrzeźwiający spray gazem pieprzowym po oczach, podczas popołudniowego spaceru w centrum stolicy dajmy na to

Marzę o tym, że bulwersujące sprawy będą wyjaśniane do końca, choćby miało to zająć lata. Na przykład wspomniana w artykule "psia grypa" - ta sytuacja ewidentnie oznaczała, że albo lekarz był skorumpowany (a policjant korumpował) albo policjant kłamał, a tym samym łamał prawo idąc na fałszywe zwolnienie. Uważam, że takie sprawy MUSZĄ być doprowadzane do końca. Nie można pozwolić na to, żeby takie oszustwa/korupcje/łamanie prawa na masową skalę uchodziły przedstawicielom zawodów zaufania publicznego!!! Jeśli nie możemy wymagać praworządności od elit, to od kogo możemy wymagać? Jeśli elita - tu funkcjonariusze policji - chce z premedytacją złamać prawo, powinna to zrobić z otwartą przyłbicą. W tym przypadku: oficjalnie zastrajkować, mimo braku prawa do strajku dla tej formacji. Takie cwaniakowanie ze zwolnieniami lekarskimi, jakie wówczas zastosowali policjanci, i za które nie spotkała ich najmniejsza nawet kara, jest wysoce demoralizujące. To samo dotyczy niewiarygodnej służalczości, jaką wykazuje policja i prokuratura wobec aktualnej władzy. Jest to 1:1 kalka z czasów komunizmu (aczkolwiek nie jest jeszcze tak źle, oczywiście). Nie możemy tego darować (BO CO, JEŚLI ZROBI SIĘ TAK ŹLE???!!)!!!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]