Reklama

Fundacja Tygodnika Powszechnego już od 19 lat działa na rzecz promocji kultury i nauki oraz wspiera projekty wydawnicze skupione wokół „Tygodnika Powszechnego”.

To dzięki Wam od lat organizujemy wydarzenia i festiwale kulturalne i popularnonaukowe, prowadzimy edukacyjne akcje społeczne, angażujemy się w produkcje multimedialne i filmowe, oraz dbamy o suwerenność pisma.

Jesteśmy współorganizatorami Festiwalu Conrada oraz Festiwalu Copernicus, odbywających się corocznie w Krakowie. Współwydajemy część wydań specjalnych oraz dodatków do „Tygodnika Powszechnego”. Co roku organizujemy promującą czytelnictwo akcję Lekcje Czytania. Jesteśmy producentem dwóch filmów, pierwszym z nich jest film „xABo: ksiądz Boniecki” w reż. Aleksandry Potoczek, który swoją premierę miał 2020 roku na Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie reżyserka otrzymała nagrodę specjalną im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne. Obecnie jesteśmy w trakcie produkcji filmu „Ukos Światła” w reż. Wojciecha Szumowskiego, którego premierę planujemy na 2022 rok.

Jesteśmy organizacją non-profit i organizacją pożytku publicznego. Istniejemy dzięki Wam i dla Was! Zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszymi działaniami i przekazania datku, byśmy dalej wspólnie mogli tworzyć tę przestrzeń.

Dziękujemy za wsparcie!
Zespół Fundacji Tygodnika Powszechnego

ZOBACZ:

Obserwuj nas na Facebooku »

Obserwuj nas na Instagramie »

Andrzej Zoll, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Dariusz Popiela, fot. Jacek Taran
„Aby uratować Sodomę i Gomorę, Abraham wytargował z Bogiem że wystarczy aby znalazło się dziesięcioro sprawiedliwych. My musimy...
Fundacja Tygodnika Powszechnego od lat współorganizuje najważniejsze wydarzenia literackie i popularnonaukowe, w tym Festiwal Conrada oraz Festiwal Copernicus.
Lekcje czytania to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
Embedded thumbnail for ZWIASTUN FILMU „UKOS ŚWIATŁA"
ZWIASTUN FILMU „UKOS ŚWIATŁA” | Obejrzyj zwiastun filmu, który obecnie produkuje Fundacja Tygodnika Powszechnego. „Ukos światła" to opowieść o misji Dariusza Popieli, który zajmuje się odzyskiwaniem i pielęgnowaniem pamięci o naszych żydowskich sąsiadach.
Embedded thumbnail for ZWIASTUN FILMU „xABo: KS. BONIECKI"
ZWIASTUN FILMU „xABo: KS. BONIECKI” | Możesz obejrzeć pierwszą filmową produkcję Fundacji Tygodnika Powszechnego na platformach vod, m. in. vod.pl, player.pl, Premiery Canal +, Cineman. W 2020 roku film zdobył Nagrodę im. Jerzego Szumowskiego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Dyskusje, które toczą się dziś w przestrzeni publicznej, są zazwyczaj uwikłane w bieżące spory światopoglądowe i polityczne.
Fundacja Tygodnika Powszechnego jest współwydawcą wydań specjalnych i dodatków do „Tygodnika Powszechnego”.

Wszystkie artykuły

13.12.2021
Święta Bożego Narodzenia to czas podsumowań i podziękowań za dobro, które spotkało nas w mijającym roku. W ramach odpisu jednego procenta podatku w 2021 roku wsparli Państwo Fundację...
Wojciech ornat wygłaszający laudację podczas Gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, fot
01.12.2021
Sprawiedliwy    7 listopada na uroczystości zorganizowanej  przez Fundację Rodziny Popielów w ramach projektu  „Ludzie, nie liczby”,na cmentarzu żydowskim w Nowym...
Andrzej Zoll, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Dariusz Popiela, fot. Jacek Taran
29.11.2021
„Aby uratować Sodomę i Gomorę, Abraham wytargował z Bogiem że wystarczy aby znalazło się dziesięcioro sprawiedliwych. My musimy znaleźć jeszcze dziewięciu - jednego sprawiedliwego już mamy...
15.10.2021
Od 18 do 24 października spotykamy się na Festiwalu Conrada, najważniejszym wydarzeniu literackim w Polsce, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Natura przyszłości”. Możesz wesprzeć...
09.08.2021
Fundacja Tygodnika Powszechnego jest producentem filmu dokumentalnego „Ukos światła” według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Szumowskiego.
09.08.2021
Dariusz Popiela, kajakarz: Wracałem z zawodów w dresie z polskim godłem. Na Rynku w Krakowie była manifestacja nacjonalistów i pomyślałem: też tak wyglądam. Źle się z tym poczułem, ale z...
28.07.2021
Fundacja Tygodnika Powszechnego jest współwydawcą wydań specjalnych i dodatków do „Tygodnika Powszechnego”.
22.06.2021
Medal św. Jerzego to honorowa nagroda przyznawana corocznie za „zmaganie ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym”.
21.06.2021
Edge of light, the film directed by Wojciech Szumowski, helps us to understand the importance of restoring memory. You can create this film with us!
18.06.2021
Fundacja Tygodnika Powszechnego od lat współorganizuje najważniejsze wydarzenia literackie i popularnonaukowe, w tym Festiwal Conrada oraz Festiwal Copernicus.

Strony

Dariusz Popiela, kajakarz: Wracałem z zawodów w dresie z polskim godłem. Na Rynku w Krakowie była manifestacja nacjonalistów i pomyślałem: też tak wyglądam. Źle się z tym poczułem, ale z drugiej strony, przecież mam...