Reklama

Ładowanie...

Fundacja Tygodnika Powszechnego już od ponad 20 lat działa na rzecz promocji kultury i nauki oraz wspiera projekty wydawnicze skupione wokół „Tygodnika Powszechnego”.

To dzięki Wam od lat organizujemy wydarzenia i festiwale kulturalne i popularnonaukowe, prowadzimy edukacyjne akcje społeczne, angażujemy się w produkcje multimedialne i filmowe, oraz dbamy o suwerenność pisma.

Jesteśmy współorganizatorami Festiwalu Conrada oraz Festiwalu Copernicus, odbywających się corocznie w Krakowie. Współwydajemy część wydań specjalnych oraz dodatków do „Tygodnika Powszechnego”. Co roku organizujemy promującą czytelnictwo akcję Lekcje Czytania. Jesteśmy producentem dwóch filmów, pierwszym z nich jest film „xABo: ksiądz Boniecki” w reż. Aleksandry Potoczek, który swoją premierę miał 2020 roku na Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie reżyserka otrzymała nagrodę specjalną im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne. W 2021 r. Aleksandra Potoczek za reżyserię „xABo” otrzymała również Złotego Nanuka - główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Flahertiana w Rosji. W 2022 roku światową premierę na Miami Jewish Film Festival 2022 miała druga produkcja filmowa Fundacji Tygodnika Powszechnego – „Ukos światła” w reż. Wojciecha Szumowskiego, która do tej pory wzięła udział w trzech konkursach festiwali filmów dokumentalnych na świecie (polska premiera odbyła się na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym). Pokazy filmu odbyły się nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Australii i RPA. W listopadzie 2022 r. film został uhonorowany Nagrodą Specjalną Fundacji Kamera Dawida na 20. Warsaw Jewish Film Festival za produkcję zaangażowaną.

Jesteśmy organizacją non-profit i organizacją pożytku publicznego. Istniejemy dzięki Wam i dla Was! Zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszymi działaniami i przekazania datku, byśmy dalej wspólnie mogli tworzyć tę przestrzeń.

Dziękujemy za wsparcie!
Zespół Fundacji Tygodnika Powszechnego

Napisz do nas »

Kontakt »

ZOBACZ:

Obserwuj nas na Facebooku »

Obserwuj nas na Instagramie »

 

Embedded thumbnail for ZWIASTUN FILMU „UKOS ŚWIATŁA"
ZWIASTUN FILMU „UKOS ŚWIATŁA” | Obejrzyj zwiastun drugiego filmu wyprodukowanego przez Fundację Tygodnika Powszechnego. „Ukos światła" to opowieść o misji Dariusza Popieli, który zajmuje się odzyskiwaniem i pielęgnowaniem pamięci o naszych żydowskich sąsiadach.
Embedded thumbnail for ZWIASTUN FILMU „xABo: KS. BONIECKI"
ZWIASTUN FILMU „xABo: KS. BONIECKI” | Możesz obejrzeć pierwszą filmową produkcję Fundacji Tygodnika Powszechnego na platformach vod, m. in. vod.pl, player.pl, Premiery Canal +, Cineman. W 2020 roku film zdobył Nagrodę im. Jerzego Szumowskiego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Wszystkie artykuły

02.04.2023
Przekaż 1,5% podatku Fundacji Tygodnika Powszechnego, która dba o suwerenność i rozwój „Tygodnika Powszechnego”. KRS 0000 125 605
Dariusz Popiela
21.11.2022
„Ukos światła” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego, wyprodukowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego, uhonorowany podczas ­20. Warsaw Jewish Film Festival.
31.10.2022
„Piszcie tak, jakbyście pisali dla zmarłych. Uleganie podszeptom współczesności to największe zagrożenie dla każdego, kto chce się zajmować literaturą”, mówił Andrzej Stasiuk podczas...
30.10.2022
Każda wspólnota potrzebuje opowieści, w których może zapośredniczyć własne doświadczenia. A jeżeli ich brakuje, trzeba je wymyślić od nowa.
29.10.2022
Nasze wspólnoty zbudowane są z narracji - wiedzy, opowieści i mitów, dzięki którym możemy zakorzeniać się w rzeczywistości. Dlatego każdy konflikt rozgrywa się także w przestrzeni dyskursu.
28.10.2022
Bauman pisał, że nowoczesność przyniosła kres jednoznacznym i spójnym tożsamościom. Zatem aby zrozumieć mechanizmy, którymi kierują się pojedynczy ludzie i całe wspólnoty, trzeba przyjąć...
27.10.2022
Jak mówić o rzeczach, które zatruwają nasze wspólnoty, aby jednocześnie dążyć uzdrowienia relacji, a nie pogłębiać istniejące już podziały? Istnieją na to różne strategie, o czym opowiadali...
26.10.2022
Drugi dzień Festiwalu Conrada zdominowały dyskusje wokół doświadczeń i opowieści - zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych - na których budujemy nasze wspólnoty.
25.10.2022
Na co dzień żyjemy w różnych wspólnotach. To one gwarantują nam bezpieczeństwo i dają możliwości na normalne, szczęśliwe życie. Na jakich jednak fundamentach są one budowane? Gdzie...
13.12.2021
W ramach odpisu jednego procenta podatku w 2021 roku wsparli Państwo Fundację Tygodnika Powszechnego kwotą 388 536,74 zł.

Strony

Dariusz Popiela, kajakarz: Wracałem z zawodów w dresie z polskim godłem. Na Rynku w Krakowie była manifestacja nacjonalistów i pomyślałem: też tak wyglądam. Źle się z tym poczułem, ale z drugiej strony, przecież mam...

Dodatki