Reklama

Fundacja Tygodnika Powszechnego

Fundacja Tygodnika Powszechnego

Przekaż 1% podatku na Fundację Tygodnika Powszechnego. W rozliczeniu rocznym w odpowiedniej tabeli wpisz numer KRS 0000 125 605. Rozlicz PIT z Fundacją TP

Rozliczenie E-PIT zrealizujesz w PITax.pl Łatwe podatki w ramach współpracy z IWOP.

W minionym roku 2019 obok sprawowania funkcji właścicielskich spółki wydawniczej Tygodnik Powszechny (co jest głównym zadaniem naszej Fundacji) realizowaliśmy, podobnie jak w latach poprzednich, projekty kulturalne, edukacyjne i wydawnicze, wspierające niezależność i suwerenność redakcji „Tygodnika Powszechnego” oraz będące dla pisma przestrzenią poszerzania grona jego czytelników i wychodzenia poza łamy z przesłaniem, które niesie ono od swoich początków w roku 1945.
Dziękujemy za zaufanie, życzliwość i wspaniałomyślność wszystkim niezawodnym Czytelniczkom i Czytelnikom oraz Przyjaciółkom i Przyjaciołom „Tygodnika Powszechnego”, których hojne wsparcie umożliwiło naszą działalność.
Finansowe wsparcie, które przekazali Państwo na cel naszej działalności statutowej w ogromnej, prawie trzykrotnie większej niż w roku poprzednim kwocie blisko 750 tys. zł (w tym ponad 245 tys. zł odpisu 1% podatku, ponad 300 tys. zł darowizn na działalność statutową wpłaconych bezpośrednio na konto bankowe, ponad 150 tys. zł poprzez składki na Facebooku oraz prawie 50 tys. zł przez widżet FaniPay i odpis FaniMani), pozwoliło nam nie tylko wzmocnić naszą działalność, ale także poszerzyć jej zakres, wchodząc w nowy obszar działalności: produkcję multimedialną i filmową. W jej ramach powstaje m.in. filmowy dokumentalny portret ks. Adama Bonieckiego.

Ponadto możemy poszczycić się przedsięwzięciami, które zrealizowaliśmy w roku 2019:

  • Jedenasta edycja Festiwalu Conrada (największego festiwalu literackiego w Polsce) – poświęcona RZECZYWISTOŚCIOM, złożona z ponad 150 wydarzeń z udziałem ponad 150 gości i ponad 20-tysięcznej publiczności, którą poprzedziło otrzymanie przez Festiwal Nagrody EFFE (Europe for Festivals – Festivals for Europe) dla jednego z 5 najlepszych festiwali kultury w Europie. Międzynarodowe jury, powołane przez prestiżową European Festivals Association (EFA) pod auspicjami komisarza UE ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu oraz przewodniczącej Komisji Kultury i Edukacji (CULT) Parlamentu Europejskiego, wybrało (spośród ponad 800 festiwali pretendentów) 25 laureatów EFFE, a następnie 5 spośród nich przyznało równorzędne EFFE AWARD 2019/20 wraz z zaproszeniem do członkostwa rzeczywistego w EFA, będącej stowarzyszeniem największych i najbardziej prestiżowych festiwali kultury w Europie. Festiwal Conrada był jedynym polskim zdobywcą EFFE AWARD 2019/20, trzecim w historii tej nagrody, w tym jedynym literackim. To kolejne, po nagrodach Writers Academy of Penguin Random House i – dwukrotnej – nominacji do nagrody Londyńskich Targów Książki, wyróżnienie dla Festiwalu na międzynarodowej arenie.
  • Szósta edycja największego festiwalu popularnonaukowego w Polsce, Copernicus Festival – JĘZYK, którą uświetnili swoją obecnością m.in. Charles Taylor, Paul Davies i Elżbieta Tabakowska.
  • Kontynuacja ogólnopolskiej akcji społecznej „Lekcje czytania”, z udziałem młodzieży oraz pisarzy i specjalistów od literatury pięknej oraz popularnonaukowej.
  • Współwydanie i współfinansowanie 20 publikacji „Tygodnika”: dodatków i wydań specjalnych, wśród nich przede wszystkim kolejnych 3 wydań magazynu literackiego „Książki w Tygodniku” (największego pod względem nakładu pisma o książkach w Polsce, dzięki FaniMani i FaniPay nadal bezpłatnego) oraz „TP – Wydań Specjalnych” i „TP – HISTORIA”, cykli dodatków „WIELKIE PYTANIA”, „CONRAD” i „COPERNICUS”, serii dodatków historycznych, a także dodatków tematycznych i okazjonalnych.
  • Projekt „Wielkie Pytania na Nowo”, rozpoczęty pod koniec roku 2018, finansowany przez Templeton Religion Trust, przenikający i integrujący różne formy naszej działalności: wydawanie dodatków „TP” w serii „Wielkie Pytania”, współprodukcja „Podkastu Powszechnego”, współorganizacja debat z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Filharmonii Rzeszowskiej im. A. Malawskiego, wykłady i debaty w krakowskiej DeRevolutionibus Books & Café, „Lekcje czytania” literatury popularnonaukowej, serie wydarzeń podczas Festiwali Conrada i Kopernika, projekcje filmów podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz strona internetowa www.TygodnikPowszechny.pl/WielkiePytania, na której można znaleźć zapis wydarzeń realizowanych w ramach projektu.
  • Modernizacja serwisu internetowego www.TygodnikPowszechny.pl, który już wkrótce ukaże się w nowej odsłonie.
  • Współpraca przy usamodzielnieniu się Klubów „Tygodnika Powszechnego” i powstaniu Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza, które od lutego 2019 r. stało się ich zapleczem instytucjonalnym.
  • Wspomniana na wstępie produkcja filmowa – dokumentalny portret ks. Adama Bonieckiego pod roboczym tytułem „xABo”, według scenariusza i w reżyserii Aleksandry Potoczek, realizowany w koprodukcji z TVN i KBF, którego premierę planujemy na wiosnę 2020 r.

CZYTAJ O FUNDACJI TYGODNIKA POWSZECHNEGO I JEJ DZIAŁANIACH: TUTAJ ORAZ TU >>>


Dziękujemy także wspierającym nasze poszczególne projekty instytucjom: władzom samorządowym Miasta Krakowa i Miasta Poznania, Krakowskiej Komisji Filmowej, Fundacji Konrada Adenauera, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Uniwersytetowi Jagiellońskiemu, Uniwersytetowi Łódzkiemu, marce SALESManago, TVN, Naczelnej Radzie Adwokackiej, a także Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ, partnerom i sponsorom Festiwalu Kopernika, jak również Krakowskiemu Biuru Festiwalowemu i Krakowowi – Miastu Literatury UNESCO oraz coraz liczniejszemu gronu partnerów i sponsorów Festiwalu Conrada. Za wsparcie dotacją 11. edycji Festiwalu Conrada jesteśmy również winni podziękowanie Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za dotychczasowe wsparcie i gorąco polecamy się nadal Państwa wspaniałomyślności. Zwracając się do Czytelników i Przyjaciół „TP”, którzy doceniają naszą działalność i którym zależy na wolnym słowie i niezależnych, suwerennych mediach, na promocji wysokiej kultury i wartościowej literatury oraz na upowszechnianiu nauki stawiającej ważne pytania, prosimy o przekazanie nam 1% podatku, a także o darowizny pieniężne: zarówno bezpośrednie, jak też przez FaniMani i FaniPay oraz przez zbiórki na Facebooku.


WIĘCEJ INFORMACJI O LATACH POPRZEDNICH:


Fundacja Tygodnika Powszechnego posiada status OPP, co oznacza, że można, i że warto na jej działalność przeznaczyć 1% podatku, wpisując w rozliczeniu rocznym w odpowiedniej rubryce nr KRS: 0000125605, a przekazywane przez cały rok darowizny można następnie odliczyć w zeznaniu rocznym PIT od podstawy opodatkowania (do 6% dochodu).

Zapraszamy także do współpracy instytucje zainteresowanie sponsorowaniem naszych działań, za co odwdzięczymy się świadczeniami promocyjnymi i reklamowymi.

Konto:

Fundacja Tygodnika Powszechnego
Santander Bank Polska S.A. nr: 31 1910 1048 2006 1845 1121 0001

Lub za pomocą płatności on-line FaniPay:


STATUT I SPRAWOZDANIA

Sprawozdania finansowe i merytoryczne Fundacji Tygodnika Powszechnego »


ZOBACZ TAKŻE:


AKTUALNOŚCI

03.05.2021
Zostań mecenasem nowego filmu Fundacji Tygodnika Powszechnego
02.11.2020
310 756,83 zł to kwota, jaką do końca września otrzymaliśmy z przekazanego nam przez Państwa 1% podatku w jubileuszowym roku 75-lecia „Tygodnika Powszechnego".
Ks. Adam Boniecki z częścią zespołu „Tygodnika Powszechnego”. Fot. Grażyna Makara
12.07.2020
Zbiórka na rzecz demokracji i wolności słowa
28.12.2019
Szanowni i Drodzy Państwo, Czytelnicy i Przyjaciele „TP”, Proszę przyjąć płynące spod „Tygodnikowej” choinki na Wiślnej 12 najserdeczniejsze życzenia obfitości wszelkiego dobra, radości...
26.09.2019
Festiwal Conrada jednym z pięciu najlepszych festiwali kulturalnych w Europie – ogłosiło dziś w Brukseli Europejskie Stowarzyszenie Festiwali, przyznając imprezie tytuł EFFE Award 2019-20.
23.04.2019
J. E. prof. Piotr Gliński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Warszawa   Brno, 27. 3. 2019   Szanowny Panie Premierze,...
23.04.2019
Ocena strategiczna wniosku została drastycznie zaniżona. Projekt Festiwalu Conrada spełnia kryteria oceny zgodności ze strategicznymi celami programu określone w p. B. zał. nr 4 do...
Anna Bikont, Mikołaj Grynberg, Magdalena Kicińska, Michał Okoński i Jacek Leociak, „O polskich Żydach”. Pałac Czeczotki, Conrad Festival 2018 / Fot. Wojciech Wandzel / Festiwal Conrada
23.04.2019
Dotację na Festiwal Conrada, przyznaną nam przez ministerstwo kultury po odwołaniu, przyjmiemy i wykorzystamy jak zawsze, z najwyższą dbałością o efektywność ponoszonych wydatków. Musimy...
11.03.2019
ZWRACAJĄC SIĘ DO CZYTELNICZEK I CZYTELNIKÓW „TYGODNIKA POWSZECHNEGO” z prośbą o przekazanie w tym roku na rzecz Fundacji Tygodnika Powszechnego 1% podatku, opowiemy, na co przeznaczyliśmy...
04.03.2019
ZWRACAJĄC SIĘ DO CZYTELNICZEK I CZYTELNIKÓW „TYGODNIKA POWSZECHNEGO” z prośbą o przekazanie w tym roku na rzecz Fundacji Tygodnika Powszechnego 1% podatku, opowiemy, na co przeznaczyliśmy...

Strony