Reklama

Fundacja Tygodnika Powszechnego

Fundacja Tygodnika Powszechnego

 


W 2015 roku przekazali nam Państwo 150 886,39 ZŁ Z ODPISU 1% PODATKU DOCHODOWEGO. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni, bo współfinansując  z tych środków obowiązkowy wkład własny do budżetu kilkunastu projektów zdobyliśmy na nie blisko DZIESIĘCIOKROTNIE WIĘKSZĄ KWOTĘ z grantów, dotacji, a także od sponsorów i partnerów.


WIĘCEJ O FUNDACJI TYGODNIKA POWSZECHNEGO >>>


W roku 2015 zorganizowaliśmy blisko 70 LEKCJI CZYTANIA, w ramach których z ponad dwutysięczną, nastoletnią publicznością o WSPÓLNIE PRZECZYTANE LEKTURY spierali się m.in. Wojciech Bonowicz Inga Iwasiów, Grzegorz Jankowicz, Michał Rusinek, Jerzy Sosnowski, Kazimiera Szczuka, Piotr Śliwiński i Ryszard Koziołek. W oparciu o doświadczenie „Lekcji Czytania” rozpoczęliśmy nowy projekt zatytułowany „Polska Historia – będzie się działo” w ramach którego wybitni historycy spotykają się licealistami, by wspólnie zapuszczać się w ZAWIŁE ŚCIEŻKI NASZYCH DZIEJÓW. 

Kolejne edycje naszych FESTIWALI – druga COPERNICUSA i siódma CONRADA odbyły się w Krakowie w maju i październiku 2015 r. Kopernikański GENIUSZ i Conradowskie „POD PRĄD przywiodły do Krakowa m.in. Jacka Dukaja, George’a Ellisa, Tetsuro Matsuzawę, Swietłanę Aleksijewicz, Jonathana Franzena, Hannę Krall i György’a Spiró, gromadząc wokół nich (i jeszcze ponad setki gwiazd światowej nauki i literatury) Z GÓRĄ TRZYDZIESTOTYSIĘCZNĄ PUBLICZNOŚĆ.

Nasz rok 2015 obfitował w projekty wydawnicze: począwszy od trójjęzycznej „Historii o dwóch miastach”, która była WIZYTÓWKĄ SUKCESU prezentacji Krakowa i Wrocławia podczas paryskiego Salon du Livre, przez dodatki „TP” poświęcone TADEUSZOWI KANTOROWI w 100 rocznicę jego urodzin, 250-LECIU TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE i LITERACKIEMU KRAKOWOWI, aż po serię „Właśnie Polska” na łamach której dyskutowaliśmy o potrzebie i efektach POLSKIEJ POMOCY ROZWOJOWEJ.

Wraz z Instytutem Książki zorganizowaliśmy po raz pierwszy konkurs dla polskich wydawców książek PROMOTORZY DEBIUTÓW. W jego wyniku sześć oficyn wydawniczych otrzymało nagrody pieniężne przeznaczone na sfinansowanie WARTOŚCIOWYCH DEBIUTÓW LITERACKICH. 

Fundacja, wspierała kwietniowe obchody 70-LECIA „TYGODNIKA”, który mimo swego zacnego wieku wciąż zyskuje nowych czytelników i prenumeratorów a także poszerza grono swoich internetowych fanów. 

Wdzięczni za zeszłoroczne wsparcie, także i w tym roku gorąco polecamy się Państwa wspaniałomyślności i prosimy o przekazanie nam 1% podatku, zwracając się do Czytelników i Przyjaciół „TP”, którym zależy na wolnym słowie i niezależnych mediach, na promocji wysokiej kultury i wartościowej literatury oraz na upowszechnianiu nauki stawiającej trudne pytania.

Fundacja Tygodnika Powszechnego posiada status OPP, co  oznacza, że można i że warto na jej działalność przeznaczyć 1 procent podatku,
wpisując w rozliczeniu rocznym w odpowiedniej rubryce nr KRS: 0000125605

Równie wdzięczni będziemy za darowizny pieniężne:
Konto: Deutsche Bank PBC S.A.
nr: 31 1910 1048 2006 1845 1121 0001STATUT


SPRAWOZDANIA

Zobacz sprawozdania finansowe i merytoryczne Fundacji Tygodnika Powszechnego »


ZOBACZ TAKŻE:


AKTUALNOŚCI

20.03.2017
Ufamy, że coraz większa liczba naszych Czytelniczek i Czytelników jest wynikiem przede wszystkim tego, że doceniają Państwo niezależność, dbałość o obiektywizm i wiarygodność informacji w „...
13.03.2017
Rozwój naszych akcji społecznych, festiwali i projektów wydawniczych, a przede wszystkim „Tygodnika” to cel, jaki wskazywaliśmy, prosząc o przekazanie naszej Fundacji 1% podatku w roku 2016...
29.01.2017
Rozwój naszych akcji społecznych, festiwali i projektów wydawniczych, a przede wszystkim „Tygodnika” to cel, jaki wskazywaliśmy, prosząc o przekazanie naszej Fundacji 1% podatku w roku 2016.
Wręczenie Medali św. Jerzego. Drugi od lewej Piotr Mucharski, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", obok niego prof. Karol Modzelewski i Giusi Nicolini - laureaci Medalu św. Jerzego, ks. Adam Boniecki - redaktor senior "Tygodnika". Fot. Jacek Taran
13.12.2016
Kapituła Medalu nagrodziła w tym roku Giusi Nicolini, burmistrzynię włoskiej gminy Lampedusa i Linosa oraz Karola Modzelewskiego.
Conrad Festiwal 2016
28.09.2016
Intensywność to postawa wobec świata. Dotyczy wielu dziedzin, w tym literatury, polityki i religii. Ma wymiar indywidualny i wspólnotowy, można ją rozumieć jako prywatne doświadczenie i...
03.08.2016
Ósma edycja festiwalu, współorganizowanego przez Fundację „Tygodnika Powszechnego”, odbędzie się w tym roku pod hasłem „Intensywność”.
12.04.2016
W „Lekcjach czytania” biorą udział setki uczniów z całej Polski. Na Festiwal Conrada przyjeżdżają tysiące wielbicieli literatury. Podpisuje się pod tym skromnie Fundacja Tygodnika...
14.03.2016
„Lekcje czytania” – projekt Fundacji Tygodnika Powszechnego skierowany do uczniów szkół średnich – nie otrzymał rządowej dotacji.
07.03.2016
Działania kulturalne i społeczne, „Lekcje czytania” i „Lekcje historii”, festiwale: Conrad i Copernicus. To początek długiej wyliczanki spraw, którymi zajmuje się Fundacja Tygodnika...
28.02.2016
Fundacja Tygodnika Powszechnego z Wami wspiera kulturę

Strony