Reklama

Medal Świętego Jerzego 2006

Medal Świętego Jerzego 2006

29.09.2006
Czyta się kilka minut
W tym roku Kapituła Medalu Świętego Jerzego postanowiła przyznać Medale Annie Dymnejoraz Leszkowi Kołakowskiemu.
Medal Św. Jerzego
A

Anna Dymna, wybitna aktorka, założycielka i szefowa Fundacji Mimo Wszystko, walczy ze smokiem obojętności i rezygnacji, przekonując nas z powodzeniem, że człowiek niepełnosprawny jest nie tylko pełnoprawną osobą, ale że z pomocą innych może ujawnić niespodziewane talenty, a przede wszystkim - nauczyć nas miłości. Profesor Leszek Kołakowski wyróżniony został za skuteczne zmaganie się ze smokiem ideologii, intelektualnych schematów i konformizmu myślowego, za obronę zdrowego rozsądku i budowanie nowych mostów między rozumem a wiarą.

Kapitułę Medalu tworzą: Józefa Hennelowa, ks. Adam Boniecki, Tomasz Fiałkowski, Krzysztof Kozłowski i Henryk Woźniakowski.

Uroczystość wręczenia Medali odbędzie się w piątek, 29 września 2006 r. w Auditorium Maximum UJ. Galę uświetni koncert kwintetu wraz ze światowej sławy pianistą, zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego w 1990 roku - .

...

2311

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]