Reklama

Ładowanie...

„Ukos światła” z Nagrodą Specjalną Fundacji Kamera Dawida

„Ukos światła” z Nagrodą Specjalną Fundacji Kamera Dawida

21.11.2022
Czyta się kilka minut
„Ukos światła” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego, wyprodukowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego, uhonorowany podczas ­20. Warsaw Jewish Film Festival.
Dariusz Popiela
Na zdjęciu Dariusz Popiela / Fot. Jacek Taran
U

Ukos światła” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego, wyprodukowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego, został uhonorowany Nagrodą Specjalną Fundacji Kamera Dawida podczas
­20. Warsaw Jewish Film Festival.

To najstarszy i największy tego typu festiwal w Polsce, a także jeden z pierwszych w Europie. Jest przeglądem najnowszego kina międzynarodowego, które porusza szeroko rozumianą tematykę żydowską.

Nagrodzony film opowiada o Dariuszu Popieli, olimpijczyku przywracającym pamięć po żydowskich sąsiadach.


Rozmowa z Dariuszem Popielą, kajakarzem: Wracałem z zawodów w dresie z polskim godłem. Na Rynku w Krakowie była manifestacja nacjonalistów i pomyślałem: też tak wyglądam. Źle się z tym poczułem, ale z drugiej strony, przecież mam takie samo prawo do tego orzełka jak oni.

Dariusz Popiela w Podkaście Powszechnym

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]