Reklama

Ładowanie...

Festiwale

Festiwale

18.06.2021
Czyta się kilka minut
Fundacja Tygodnika Powszechnego od lat współorganizuje najważniejsze wydarzenia literackie i popularnonaukowe, w tym Festiwal Conrada oraz Festiwal Copernicus.
F

Festiwal Conrada

 

Od 2009 roku Fundacja Tygodnika Powszechnego wraz z Miastem Kraków oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym organizujemy Międzynarodowy Festiwal Literacki im. Josepha Conrada. Jest to najważniejsze wydarzenie literackie w Polsce, uznawane i doceniane w całej Europie, na którym spotykamy się z pisarzami, literaturoznawczyniami, filozofami i artystkami z całego świata.

Ideą festiwalu jest zaangażowanie jak największej liczby osób w dyskusję o literaturze, sztuce i rzeczywistości widzianej oczami człowieka. Festiwalowi towarzyszy wręczenie Nagrody Conrada w kategorii literacki debiut roku. Wśród zwyciężczyń znalazły się Dorota Kotas, Olga Hund, Anna Cieplak i Liliana Hermetz.

Festiwal Conrada został jedynym polskim zdobywcą EFFE AWARD 2019/20, trzecim w historii tej nagrody, w tym jedynym literackim. To kolejne, po nagrodach Writers Academy of Penguin Random House i – dwukrotnej – nominacji do nagrody Londyńskich Targów Książki, wyróżnienie dla Festiwalu na międzynarodowej arenie.

Co roku wydajemy festiwalowe dodatki specjalne do Tygodnika Powszechnego. Przeczytaj numery Magazynu Conrad towarzyszące tegorocznej edycji Festiwalu: https://www.tygodnikpowszechny.pl/magazyn-conrad-natura-przyszlosci-ii-23874

 

Odwiedź stronę Festiwalu Conrada


 

Festiwal Copernicus

 

Od 2014 roku, wraz z Fundacją Centrum Kopernika, organizujemy w Krakowie popularnonaukowy Festiwal Kopernika. Każda edycja festiwalu gromadzi gości z całego świata. Do tej pory w progach festiwalu powitaliśmy gości takich jak Semir Zeki, Paul Bloom, Paul Davies, Jerzy Vetulani, Charles Taylor, Jerzy Bralczyk, Elżbieta Tabakowska.

Festiwal ma na celu promocję nie tylko nauki, ale także sztuki, literatury i kultury w przystępny dla uczestników sposób, oraz angażowanie ich w dyskusje na temat bieżących wydarzeń. Co roku festiwalowi towarzyszy plebiscyt Mądrej Książki Roku, którego zwycięzca ogłaszany zostaje w trakcie trwania festiwalu.

Każda edycja festiwalu opatrzona jest hasłem przewodnim, wokół którego toczą się dyskusje gości i uczestników wydarzenia. Hasłem tegorocznej edycji była Wyobraźnia. Przeczytaj ostatni dodatek specjalny poświęcony Festiwalowi Copernicus:

Odwiedź stronę Festiwalu Copernicus

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]