Wspieraj

Fundacja Tygodnika Powszechnego dba o suwerenność i rozwój „Tygodnika Powszechnego”. Przekaż 1,5% podatku na podejmowane przez nas działania. KRS: 0000125605

   Czyta się kilka minut

Wspólnie realizujmy misję "Tygodnika":

Odważnie prowadzimy Czytelniczki i Czytelników przez świat, zachęcając do patrzenia na rzeczywistość z różnych perspektyw. Nasze publikacje i działania poszerzają horyzonty myślenia i wolności.

Poważanie dla prawdy jest dla nas sprawą nadrzędną. Ważny jest dla nas wzajemny szacunek i otwartość – nie zamykamy się na żadną ze stron dialogu. Wierzymy, że świat da się naprawić, dlatego inspirujemy do przemyślanego działania liderów życia społecznego i kulturalnego.

Rośnij z nami, NAPRAWDĘ

Wspierając Fundację, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność - warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Dzięki Tobie od piętnastu lat współorganizujemy Conrad Festival i od dziesięciu – Copernicus Festival. Wyprodukowaliśmy dwa filmy: „xABo: Ksiądz Boniecki” i „Ukos światła”. Prowadzimy akcję „Lekcje czytania” i pomagamy rozwijać „Podkast Tygodnika Powszechnego”.

Nasz nowoczesny projekt technologiczny rE-medium wspiera suwerenność wydawniczą „Tygodnika Powszechnego”, a niedługo będzie wspomagać inne niezależne polskie media.

Czym jest "Tygodnik Powszechny"?

Pismo istnieje od 1945 roku. Jest jednym ze najstarszych, polskich tygodników opinii. Publikowali w nim między innymi: Leopold Tyrmand, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek, Stanisław Lem, Jerzy Pilch, Dorota Masłowska, Andrzej Stasiuk, ks. Józef Tischner. Obecnie wśród autorów pisma znajdują się Olga Drenda, Tomasz Stawiszyński, Katarzyna Kubisiowska, Dariusz Rosiak, kard. Grzgeorz Ryś, Ryszard Koziołek, Anna Goc, Wojciech Bonowicz, Wojciech Jagielski i wielu innych nagradzanych twórców.

Od innych wydawnictw obecnych w segmencie prasy drukowanej "Tygodnik Powszechny" odróżnia ilość miejsca, jakie poświęca on tematyce społecznej, kulturze i nauce. Pismo zabiera głos w sprawach politycznych, mówi o nich dużo, zawsze rzetelnie i obiektywnie. Równie wiarygodne jest jednak w kwestiach wychowania, religii i popkultury.

Różnorodność poruszanej przez "Tygodnilk" tematyki sprawia, że ma on swoje stałe miejsce w czołówce pism opiniotwórczych.

„Tygodnik Powszechny” jest także jednym tytułów najczęściej nominowanych i nagradzanych w prestiżowych konkursach prasowych w Polsce, otrzymał m.in. Grand Press, Grand Front, Nagrodę im. B. Łopieńskiej, nagrodę MediaTory, Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego.


Przekaż 1,5% podatku Fundacji Tygodnika Powszechnego

Fundacja Tygodnika Powszechnego posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że raz do roku na naszą działalnść możesz przeznaczyć 1,5% podatku. Wystarczy wpisać w rozliczeniu rocznym w odpowiedniej rubryce nr KRS: 0000125605.

Przekazywane przez cały rok darowizny można  odliczyć w zeznaniu rocznym PIT od podstawy opodatkowania (do 6% dochodu).

Jak jeszcze możesz nas wspierać?

Szybkie płatności z FaniPay

Skorzystaj z paska "Wspieraj Tygodnik" u dołu strony. Wybierz kwotę, którą chcesz wpłacić i dokonaj szybkiego przelewu.

Wspieraj z FaniMani, nie wydając ani grosza więcej
Przekazuj darowizny, dokonując zakupów online. Procent kwoty za Twoje zakupy zostanie przekazany na naszą organizację. Przejdź na stronę fanimani.pl i dowiedz się więcej!

Przelew tradycyjny
Darowizny można wpłacać na konto:
Fundacja Tygodnika Powszechnego
ul. Dworska 1C/LU 3-4
30-314 Kraków
Santander Bank Polska S.A.
numer konta: 31 1910 1048 2006 1845 1121 0001

IBAN: PL31191010482006184511210001
przelew w USD: PL17109000880000000141402432
przelew w EUR: PL8010900088000000014140 2365
SWIFT: WBKPPLPP

Dziękujemy!

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]