Anna Łabuszewska: rosyjska ruletka

Serwis specjalny

Rosyjska ruletka

Co dziś dzieje się w Rosji? Czy ten kraj da się zrozumieć? Jaka przyszłość go czeka? Co czwartek zapraszamy do autorskiego serwisu Anny Łabuszewskiej, ekspertki ds. rosyjskich.

Zobacz także

Więziony w łagrze o zaostrzonym rygorze najważniejszy rosyjski opozycjonista zmarł nagle 16 lutego. Bezpośrednia przyczyna jego śmierci nie jest znana, pośrednia – ewidentna: Putin morduje oponentów politycznych, którzy mogą zagrozić jego władzy.
Tucker Carlson postrzegany jest jako gorący orędownik Donalda Trumpa. Moskwa widzi w nim wręcz jego wysłannika, zwiastującego nowe otwarcie w międzynarodowej polityce.
Kremlowscy inżynierowie dusz właśnie wyeliminowali Borysa Nadieżdina z kampanii prezydenckiej. Jego następca wie, że nie może wyrosnąć wyżej niż buty Putina.
Anna Łabuszewska // Fot. Grażyna Makara

W latach 1992-2019 związana z Ośrodkiem Studiów Wschodnich, specjalizuje się w tematyce rosyjskiej, publicystka, tłumaczka, blogerka („17 mgnień Rosji”). Od 1999 r. stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Od początku napaści Rosji na Ukrainę na stronie „Tygodnika Powszechnego” prowadzi autorską rubrykę „Rosyjska ruletka”, w której co tydzień (w czwartki) ukazuje się nowy tekst o sytuacji w Rosji.

Kontakt z autorką: labuszewska@tygodnik.com.pl

Artykuły na ten temat