Reklama

Ukraina: Wymęczyć broniący się kraj

29.06.2022
Czyta się kilka minut
Rosyjskie rakiety i pociski niszczące obiekty cywilne oraz wojskowe spadają na kraj codziennie. Jak podliczył ukraiński tygodnik „Nowoje Wremia”, tylko w dniach 25-27 czerwca Rosja wystrzeliła niemal sto rakiet w stronę Ukrainy.
Kobieta składa kwiaty przed centrum handlowym w Krzemieńczuku, 29 czerwca 2022 r. / FOT. AP/Associated Press/East News
W

W słoneczne czerwcowe popołudnie miejski park wydawał się być spokojny. Nieliczni spacerujący – a przynajmniej niewielu ich widać na wideo zarejestrowanym przez kamery monitoringu opublikowanym przez ukraińskie władze – przechadzali się wokół stawu. Spokój nagle coś przerywa. Ludzie biegną, niektórzy patrzą w niebo, zapewne dostrzegając lecącą rakietę, i po chwili padają na ziemię, chowają się za drzewami, wskakują do wody, którą wzburza fala uderzeniowa, a następnie na taflę spadają liczne ułamki, jakby nagle zerwał się ciężki deszcz.

27 czerwca po raz szósty od początku wszczętej przez Rosję wojny na pełną skalę rakiety spadły na Krzemieńczuk, miasto w obwodzie połtawskim w środkowej Ukrainie, do lutego zamieszkałe przez 217 tys. osób.

...
4303

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]