Reklama

Wizjoner globalnej rewolty

Wizjoner globalnej rewolty

12.03.2017
Czyta się kilka minut
To nie tylko specjalny doradca i szef strategii w Białym Domu. Krytycy nazywają go „prezydentem Bannonem”. Kim jest człowiek, który ma wielki wpływ na decyzje Trumpa?
Stephen Bannon w Gabinecie Owalnym, 2 lutego 2017 r. Fot. Carlos Barria / REUTERS / FORUM
J

Jest zawsze obok Donalda Trumpa. Podczas gdy prezydent USA kończy pracę zwykle po godzinie szesnastej – aby następnie zamknąć się w sypialni, włączyć telewizor i odpalić Twittera – on pracuje nawet po siedemnaście godzin na dobę.

Podrzuca gospodarzowi Białego Domu przeróżne dekrety i memoranda, które ten, podobno, czasami podpisuje bez czytania. Przygotowując je, nie konsultuje się z konstytucyjnymi ministrami. W prezydenckiej kancelarii napuszcza na siebie ludzi z konkurencyjnych koterii, skutkiem czego co chwilę wypływają w mediach informacje o konfliktach. Do dziennikarzy powiedział ostatnio; „Shut your mouth”. Co się tłumaczy: „Zamknijcie ryja”.

Jest architektem nie tylko polityki, ale też ideowej doktryny prezydenta. W Waszyngtonie mówi się, że chce przejąć Partię Republikańską. W telewizyjnym kabarecie „Saturday Night Life” przedstawiany jest...

13838

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nareszcie ktoś zwrócił uwagę na tę postać, szarą eminencją wśród doradców Trumpa, kluczową postać w jego administracji.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]