Reklama

Tupet w Białym Domu

14.11.2016
Czyta się kilka minut
Jeszcze nie minął powyborczy wstrząs, a napięcie znów rośnie. Jaka będzie ekipa prezydenta Trumpa? Czy zrealizuje on zapowiedzi, którymi szokował w kampanii? I jak ułoży relacje ze światem?
Demonstracja przeciwko przyszłemu prezydentowi USA, Las Vegas, 12 listopada 2016 r. Fot. David Becker / REUTERS / FORUM
A

Ameryka i cały świat nie mogą wyjść z szoku po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Po raz pierwszy w historii zawiodły wszelkie sondaże, a socjologia ilościowa znalazła się w bezprecedensowym kryzysie. Wszyscy z obawą patrzą na to, co przyniesie najbliższa przyszłość.

Tymczasem już dochodzą wieści o pęknięciach i tarciach na zapleczu prezydenta elekta. W miniony piątek, dwa dni po ogłoszeniu wyniku wyborów, Trump zwolnił gubernatora Chrisa Christiego ze stanowiska szefa doradców odpowiedzialnych za proces przejmowania władzy. Najpewniej dlatego, że w związku z tzw. aferą mostową nad Christiem zbierają się czarne chmury. Zastąpił go nowo wybrany wiceprezydent Mike Pence, który, jak się zdaje, ma szansę być najbardziej wpływowym numerem dwa w historii.

Wszyscy ludzie elekta

Ale dowodzi to też, że Trump już wycofuje się rakiem z...

14727

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]