Reklama

Tupet w Białym Domu

Tupet w Białym Domu

14.11.2016
Czyta się kilka minut
Jeszcze nie minął powyborczy wstrząs, a napięcie znów rośnie. Jaka będzie ekipa prezydenta Trumpa? Czy zrealizuje on zapowiedzi, którymi szokował w kampanii? I jak ułoży relacje ze światem?
Demonstracja przeciwko przyszłemu prezydentowi USA, Las Vegas, 12 listopada 2016 r. Fot. David Becker / REUTERS / FORUM
A

Ameryka i cały świat nie mogą wyjść z szoku po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Po raz pierwszy w historii zawiodły wszelkie sondaże, a socjologia ilościowa znalazła się w bezprecedensowym kryzysie. Wszyscy z obawą patrzą na to, co przyniesie najbliższa przyszłość.

Tymczasem już dochodzą wieści o pęknięciach i tarciach na zapleczu prezydenta elekta. W miniony piątek, dwa dni po ogłoszeniu wyniku wyborów, Trump zwolnił gubernatora Chrisa Christiego ze stanowiska szefa doradców odpowiedzialnych za proces przejmowania władzy. Najpewniej dlatego, że w związku z tzw. aferą mostową nad Christiem zbierają się czarne chmury. Zastąpił go nowo wybrany wiceprezydent Mike Pence, który, jak się zdaje, ma szansę być najbardziej wpływowym numerem dwa w historii.

Wszyscy ludzie elekta

Ale dowodzi to też, że Trump już wycofuje się rakiem z...

14727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]