Reklama

Tupet w Białym Domu

Tupet w Białym Domu

14.11.2016
Czyta się kilka minut
Jeszcze nie minął powyborczy wstrząs, a napięcie znów rośnie. Jaka będzie ekipa prezydenta Trumpa? Czy zrealizuje on zapowiedzi, którymi szokował w kampanii? I jak ułoży relacje ze światem?
Demonstracja przeciwko przyszłemu prezydentowi USA, Las Vegas, 12 listopada 2016 r. Fot. David Becker / REUTERS / FORUM
A

Ameryka i cały świat nie mogą wyjść z szoku po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Po raz pierwszy w historii zawiodły wszelkie sondaże, a socjologia ilościowa znalazła się w bezprecedensowym kryzysie. Wszyscy z obawą patrzą na to, co przyniesie najbliższa przyszłość.

Tymczasem już dochodzą wieści o pęknięciach i tarciach na zapleczu prezydenta elekta. W miniony piątek, dwa dni po ogłoszeniu wyniku wyborów, Trump zwolnił gubernatora Chrisa Christiego ze stanowiska szefa doradców odpowiedzialnych za proces przejmowania władzy. Najpewniej dlatego, że w związku z tzw. aferą mostową nad Christiem zbierają się czarne chmury. Zastąpił go nowo wybrany wiceprezydent Mike Pence, który, jak się zdaje, ma szansę być najbardziej wpływowym numerem dwa w historii.

Wszyscy ludzie elekta

Ale dowodzi to też, że Trump już wycofuje się rakiem z...

14727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]