Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Nie wyrzucajcie nas za burtę

Nie wyrzucajcie nas za burtę

11.09.2017
Czyta się kilka minut
Jakub Urbanik, prawnik: Jeśli Trybunał w Strasburgu weźmie pod uwagę skalę społecznej akceptacji dla związków osób tej samej płci w Polsce, powinien nakazać ich formalizację.
Jakub Urbanik w Sądzie Okręgowym w Warszawie po oddaleniu jego apelacji, Warszawa, 28 października 2015 r. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI / PAP
R

RADOSŁAW KORZYCKI: Małżeństwa osób tej samej płci stały się ostatnio popularne w doktrynach polityków konserwatywnych. Jakim cudem?

JAKUB URBANIK: Zacznijmy od przekonania, że małżeństwo jest częścią konserwatywnego porządku społecznego. I w związku z tym, kiedy w Wielkiej Brytanii premier Cameron mówił, że popiera małżeństwa, bo jest konserwatystą, kiedy w USA sędzia sądu najwyższego Anthony Kennedy w uzasadnieniu wyroku legalizującego małżeństwa homoseksualne opisuje, jak małżeństwo buduje tkankę społeczną, to myślą oni o propagowaniu konserwatywnych, w dobrym tego słowa znaczeniu, wartości spajających wolne elektrony w obrębie społeczności.

Jeśli już zaakceptujemy osoby homoseksualne w naszym otoczeniu, to pewnie będziemy je również chcieli oswoić, czyli przypisać do znanych i stosowanych kategorii.

A nie jest to tak, że zachowawczy...

11682

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

bowiem małżeństwo jest tyko jednego rodzaju związkiem, a to mężczyzny i kobiety, które z zasady służy tworzeniu normalnej rodziny. Ojciec dziecka jest w niej mężczyzną a matka jest kobietą. Inne związki, w tym homoseksualne, są nienormalne, niezgodne z naturą ludzką. Natomiast nie powinno być przeszkód, by znaleźć dla takich związków rozwiązania prawne umożliwiające dla chętnych podobne warunki jakie mają normalni małżonkowie, z wyjątkiem np. adopcji dzieci, które nie są pełnoletnie i które nie powinny być wychowywane w środowisku nienormalnym, mogącym łatwo wykrzywić ich naturę bycia w pełni mężczyzną lub kobietą.

Zanim jednak zapadłyby decyzje, należałoby podjąć poważne i wszechstronne badania naukowe nad tego rodzaju dewiacjami. Dziś wiadomo już sporo o życiu emocjonalnym mózgu, jak jest programowany przez otoczenie i przez dziedziczenie itd. i czy oraz jak można te oprogramowanie zmienić i w ten sposób nienormalność zmienić w normalność :)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]