Ładowanie...
Nie wyrzucajcie nas za burtę

RADOSŁAW KORZYCKI: Małżeństwa osób tej samej płci stały się ostatnio popularne w doktrynach polityków konserwatywnych. Jakim cudem?
JAKUB URBANIK: Zacznijmy od przekonania, że małżeństwo jest częścią konserwatywnego porządku społecznego. I w związku z tym, kiedy w Wielkiej Brytanii premier Cameron mówił, że popiera małżeństwa, bo jest konserwatystą, kiedy w USA sędzia sądu najwyższego Anthony Kennedy w uzasadnieniu wyroku legalizującego małżeństwa homoseksualne opisuje, jak małżeństwo buduje tkankę społeczną, to myślą oni o propagowaniu konserwatywnych, w dobrym tego słowa znaczeniu, wartości spajających wolne elektrony w obrębie społeczności.
Jeśli już zaakceptujemy osoby homoseksualne w naszym otoczeniu, to pewnie będziemy je również chcieli oswoić, czyli przypisać do znanych i stosowanych kategorii.
A nie jest to tak, że zachowawczy...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]