Reklama

Dzieci nie biorą się z portfeli

Dzieci nie biorą się z portfeli

10.04.2017
Czyta się kilka minut
Anna Kurowska, autorka badań nad skutkami programu 500+: Polska polityka rodzinna nie daje możliwości przełamywania tradycyjnego podziału ról, choć towarzyszy jej narracja „wolności wyboru” co do podziału pracy w rodzinie.
Żłobek nr 9 przy ulicy Sanockiej w Warszawie Fot. Grzegorz Press / REPORTER
R

RADOSŁAW KORZYCKI: Pani premier krojąc tort z okazji pierwszych urodzin programu 500+, powiedziała, że możemy mówić o baby boomie.

Dr Anna Kurowska, Instytut Polityki Społecznej UW: Jestem tym szczerze zdziwiona. Odpowiedź na pytanie, jak wygląda wpływ programu na dobrobyt dzieci czy dzietność kobiet, wymaga czasu i na pewno nie możemy jej udzielić już teraz. Miesiąc temu byłam na seminarium zorganizowanym przez Kancelarię Prezydenta na temat pierwszych efektów programu 500+. Na tej konferencji były min. Elżbieta Rafalska i prof. Irena Kotowska, która jest głównym ekspertem od demografii w Polsce. Wyraźnie podkreślano, że nawet jeśli rodzi się więcej dzieci, to nie można mówić, że to zasługa rządowego programu.

Liczba dzieci, które przychodzą na świat, zależy przede wszystkim od kalendarza urodzeń, czyli – upraszczając – od tego, czy w...

14895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]