Reklama

Ładowanie...

Dziennikarka, reporterka, ekspertka w tematyce wschodniej, zastępczyni redaktora naczelnego „Nowej Europy Wschodniej”. Przez wiele lat korespondentka „Tygodnika Powszechnego”, dla którego relacjonowała m.in. Pomarańczową Rewolucję na Ukrainie, za co otrzymała ukraińską nagrodę dziennikarską „Pióro nadziei”. Wraz z Andrzejem Brzezieckim współautorka książek: „Białoruś. Kartofle i dżinsy” (Kraków, 2007); „Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi” (Wrocław, 2007); „Łukaszenka. Ostatni car Rosji” (Kraków, 2014); „Armenia. Karawany śmierci” (Wołowiec, 2016). W roku 2014 wyróżniona w konkursie Amnesty International „Pióro nadziei” za reportaż z Kaukazu Północnego.

Artykuły

24.04.2023
Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski, filmowcy: Marzymy o stworzeniu ośrodka w Karpatach, w którym osoby z traumą wojenną będą mogły po zakończeniu wojny przechodzić proces rehabilitacji.
01.04.2023
Krzysztof przysyła z podróży dziesiątki zdjęć i wiadomości. Pisze o pogodzie, spotkaniach zawodowych, ale też o tęsknocie za Magdą i domem. Po powrocie niewiele więcej można z niego...
27.03.2023
„Babciowe” przynajmniej w pewnym stopniu mogłoby pogodzić pracę z wychowywaniem potomstwa.
04.03.2023
PROF. MAŁGORZATA FUSZARA, socjolożka, prawniczka: Kiedy kobiety zaczynają w polityce robić karierę, nie pozwala im się utrwalić pozycji. To prawidłowość charakterystyczna dla lewicy i ...
08.02.2023
Na sali rozpraw wyroku skazującego wysłuchuje wychudzony mężczyzna, zapadłe usta, twarz obciągnięta skórą i zdjęta cierpieniem. Tylko dzięki podpisowi: „Andrzej Poczobut” poznaję na...
07.01.2023
W Polsce wyrównywanie szans młodzieży z miasta i wsi wciąż jest fikcją. Janko Muzykant prawie zawsze przegra z dzieckiem miejskim, którego rozwój od urodzenia wspierają rodzice.
23.12.2022
Znaczenie jego głosu w Ukrainie wzrosło podczas inwazji. Autorytet abp. Swiatosława Szewczuka, zwierzchnika wspólnoty greckokatolickiej w tym kraju, przekroczył granice Kościoła.
28.11.2022
Czy rzeczywiście zapomnieliśmy o uchodźcach, którzy uciekali do nas wiosną, a dziś niechętnie patrzymy na „bogatych Ukraińców” jeżdżących drogimi samochodami?
14.11.2022
Konflikt w warszawskiej klinice, do której przyjeżdżają kobiety z całej Polski, ukazuje skalę kryzysu polskiego położnictwa. Może się on jeszcze zaostrzyć, bo młodzi lekarze unikają tej...
31.10.2022
Piszę dużo? Często to słyszę. Ale pisanie jest moją jedyną robotą, nie zajmuję się niczym innym. Nie wyobrażam sobie, żeby wydać jedną książkę na pięć lat.

Strony