Reklama

Przecież tu chodzi o dzieci

Przecież tu chodzi o dzieci

15.11.2021
Czyta się kilka minut
Kiedy system zwróci na nas uwagę? – pyta lekarz pediatra. I sam odpowiada: – Musi dojść do tragedii. Dzieci zaczną umierać w domach, zrobi się medialny szum.
Pokój dla dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. DAWID CHALIMONIUK / AGENCJA WYBORCZA
D

Dziecięcy oddział szpitalny w Krakowie. Córkę Joanny umieszczono na korytarzu. Dziewczynka z powodu anginy ropnej przestała jeść i pić, powstało ryzyko odwodnienia. Po kilku dniach jej stan się poprawił. Joanna uznała, że sama będzie podawać dziecku antybiotyk. Poprosiła o wypis na własne żądanie. – Na tym korytarzu zobaczyłam całkowitą niewydolność systemu – mówi. – Dzieci śpią przy zapalonym świetle. Tłok, zaduch, harmider. Brak lekarzy i pielęgniarek. Kosze na śmieci wypełnione zużytymi pieluchami, rodzice czuwają na taboretach. Delikatnie to ujmując: „nieładnie pachną”, bo nie mają jak skorzystać z prysznica.

Możesz pomóc? Zadzwoń!

Od początku jesieni w Polsce brakuje miejsc w szpitalach dziecięcych i na oddziałach pediatrycznych. Niektóre placówki wstrzymują planowe przyjęcia. Łóżka diagnostyczne przeznacza się dla „przypadków z ciężkim przebiegiem RSV”. W tym...

10444

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]