Reklama

Ładowanie...

Dziennikarka, korespondentka Tygodnika Powszechnego z Izraela. Interesuje się dialogiem polsko- i chrześcijańsko-żydowskim, historią Żydów aszkenazyjskich i współczesnymi obliczami Izraela, zwłaszcza w perspektywie kulturalno-społecznej. Współpracowała z polskimi i niemieckimi mediami (m.in. Przekrojem, TVP Kultura, mediami Agory, Deutsche Welle, Der Freitag). Studiowała w Krakowie, Berlinie i Tel Awiwie. Rodowita krakowianka. Nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w roku 2015.

Artykuły

27.02.2023
Na ulice izraelskich miast wciąż wychodzą tłumy. Przeciw planowanej przez skrajnie prawicowy rząd reformie sądownictwa demonstrowano w Jerozolimie, Tel Awiwie i kilkudziesięciu innych...
20.02.2023
To wynik dziennikarskiego śledztwa, prowadzonego przez redakcje z Izraela, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.
06.02.2023
Wielotysięczne demonstracje przeciwko reformie sądownictwa zapowiadanej przez ultraprawicowy rząd Beniamina Netanjahu trwają w Izraelu już piąty tydzień z rzędu.
22.01.2023
„Wiesz, że cię kochamy, i że nasz dom jest twoim domem. Ale jesteś Żydem. Idź do swoich, należysz do nich” – powiedziała Helena Stachowicz chwilę przed tym, gdy serce pękło jej na kawałki.
09.01.2023
Wraca temat izraelskich wycieczek edukacyjnych szlakiem Zagłady, wstrzymanych do odwołania w czerwcu 2022 r., a wcześniej przerwanych przez pandemię.
08.01.2023
Ultraortodoks skazany za korupcję, prawnik żydowskich terrorystów, rasista, homofob oraz gej: takiej mieszanki jeszcze w izraelskim rządzie nie było.
12.12.2022
Przed laty stąd wyjeżdżali, rozczarowani. Teraz wracają z własnymi rodzinami, bo uważają, że nie ma w Izraelu lepszego miejsca do życia niż ta palestyńsko-żydowska wioska.
07.11.2022
Dawny premier - przyszłym premierem. Benjamin Netanjahu wraca do władzy w Izraelu.
02.11.2022
Wszystko wskazuje na to, że kolejny rząd Izraela będzie najbardziej prawicowy w historii. Beniamin Netanjahu triumfalnie powraca do politycznej gry.
31.10.2022
Pierwszy raz od początku rosyjskiej inwazji Izrael dzieli się z Ukrainą czymś więcej niż pomocą humanitarną. Kijów prosi o więcej. Czy wybory do Knesetu wpłyną na dalszy ciąg tej polityki?

Strony

Książki