Reklama

Ładowanie...

Dziennikarka, korespondentka Tygodnika Powszechnego z Izraela. Interesuje się dialogiem polsko- i chrześcijańsko-żydowskim, historią Żydów aszkenazyjskich i współczesnymi obliczami Izraela, zwłaszcza w perspektywie kulturalno-społecznej. Współpracowała z polskimi i niemieckimi mediami (m.in. Przekrojem, TVP Kultura, mediami Agory, Deutsche Welle, Der Freitag). Studiowała w Krakowie, Berlinie i Tel Awiwie. Rodowita krakowianka. Nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w roku 2015.

Artykuły

15.08.2022
Izrael docenił Hamas za powstrzymanie się od dołączenia do ostatniego konfliktu. Ale marzenie o tym, że przyniesie to szansę na powrót do rozmów o pokoju, pozostaje płonne.
27.06.2022
Ten eksperyment się nie powiódł: upada rząd, który miał być odpowiedzią na polityczną przegraną Beniamina Netanjahu. Upada też nadzieja, że w Izraelu cokolwiek może się odwrócić.
20.06.2022
Podróże izraelskich uczniów do Polski szlakiem Zagłady nie wrócą po covidowej przerwie. Dyskusje na temat ich charakteru i sensowności trwają w Izraelu od lat.
13.06.2022
Izrael, który na co dzień większość energii poświęca kwestiom bezpieczeństwa, od początku rosyjskiej inwazji przechodzi test własnych wartości.
24.01.2022
Bojowniczka z będzińskiego getta dostaje zadanie: masz przeżyć i opowiedzieć w Palestynie o losie Żydów z okupowanego Zagłębia Dąbrowskiego. Ale wtedy Chajka nie chce już żyć.
13.12.2021
O. NIKODEMUS SCHNABEL OSB, wikariusz patriarchalny dla migrantów i azylantów w Izraelu: Troje uchodźców do Egiptu staje się błogosławieństwem dla ludzi. To odwrócenie perspektywy, z której...
15.11.2021
Na potrzeby uchodźców i migrantów w Izraelu Kościół reaguje natychmiast – najpierw działa, potem legalizuje. Priorytetem jest ludzkie życie, a nie dobre układy z władzą.
Podkast Powszechny / cykl Opowieści z Izraela
Karolina Przewrocka-Aderet, ks. Piotr Żelazko
05.11.2021
„Widzę ludzi niezwiązanych z kościołem, którzy pomagają uchodźcom na polsko-białoruskiej granicy. I zastanawiam się: gdzie jest młodzież oazowa, KSM-y? Gdzie są ci, którzy mają walkę o...
06.09.2021
Dziewięciomilionowy Izrael jako pierwszy na świecie wprowadził szczepienia trzecią dawką, przypominającą. Pierwszą otrzymało dotąd ponad 6 mln mieszkańców, dwie 5,5 mln, a trzecią ponad 2,5...
Podkast Powszechny / cykl Opowieści z Izraela
Karolina Przewrocka-Aderet, Ofer Aderet
06.09.2021
Ofer Aderet, „Haaretz”: Nie spotkałem się w Izraelu z antypolonizmem rozumianym jako nienawiść przeciw narodowi polskiemu. Spotkałem się z konkretnymi uczuciami pojedynczych osób, z ludźmi...

Strony

Książki