Ładowanie...
Uczniowie z Izraela nie wrócą do Polski

Jeszcze niedawno wydawało się, że sprawy mogą potoczyć się inaczej.
Kilka tygodni temu debatę wokół wznowienia szkolnych wycieczek, po dwuletniej przerwie pandemicznej, zorganizowała jerozolimska szkoła średnia działająca przy Uniwersytecie Hebrajskim. Jej dyrektor Erez Hacker podjął wcześniej decyzję o zaprzestaniu wysyłania uczniów do Polski. Argumentował m.in., że wycieczki nie pozwalają zwrócić uwagi uczniów na bogactwo życia żydowskiego w przedwojennej Polsce. W dyskusji analizowano za i przeciw takich wyjazdów. Prof. Hanna Yablonka z Uniwersytetu Ben Guriona poparła pomysł ich zakończenia, twierdząc, że edukację wokół Holokaustu można równie dobrze prowadzić w Izraelu. Z kolei przewodnik Uri Meiselman twierdził, że wyjazdy powinny się odbywać, lecz należy ZWERYFIKOWAĆ ICH PRZESŁANIE.
PIERWSZE WYCIECZKI wróciły w marcu, a w lipcu-sierpniu do Polski...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Kup książkę
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]