Ładowanie...
Protesty w Izraelu: „Powinny być kontynuowane, aż reformy Netanjahu upadną” – mówią uczestnicy

Tym, co najbardziej mnie przeraża w tej reformie, jest bezgraniczna władza, którą otrzyma rząd – wyznaje Hamutal, scenarzystka, uczestniczka antyrządowych protestów. – Mówią, że musimy im ufać, że będą rządzili mądrze. A ja nie chcę ufać przywódcom. Chcę, by prawo było w stanie mnie ochronić, gdy zajdzie taka potrzeba.
Potem Hamutal mówi o swoich lękach: – Boję się, że gdy przejmą władzę sądowniczą, prawa kobiet pójdą w odstawkę, a przemoc domowa rozkwitnie. Że stanę się częścią ultrareligijnego kraju, zupełnie jak w Iranie. Martwi mnie, jak będą traktowani nie-Żydzi, Palestyńczycy izraelscy. Boję się, że przejęcie sądów odbierze im możliwość ochrony tych mniejszości – wylicza.
Rivka, pracowniczka instytucji kultury, dodaje: – Martwi mnie to, że idziemy w stronę dyktatury, i że rząd będzie próbował wmuszać nam skutki swoich decyzji, na które nie jesteśmy gotowi. Dlatego...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Kup książkę
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]