Reklama

Płytki oddech szpitala

Płytki oddech szpitala

13.11.2017
Czyta się kilka minut
Lekarz po dyżurze ma percepcję taką jak człowiek z jednym promilem alkoholu we krwi. A co gdy dyżuruje 15 razy w miesiącu?
Szpital w Proszowicach, listopad 2017 r. JAKUB PORZYCKI / AGENCJA GAZETA
P

Proszowice, powiatowe miasto przeciętnej urody, 23 km na północny wschód od Krakowa. Przy 3 Maja, jednej z głównych ulic, pełno pstrokatych szyldów i plakatów. Jak co środę rano na placu niedaleko dworca autobusowego rozstawił się targ. Mieszkańcy mówią, że na placu łatwiej się rozmawia o trudnych sprawach. Na przykład o tym, co się dzieje w tutejszym szpitalu.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej protestują lekarze. Wyliczają dlaczego: brak kadry, za dużo i za długie dyżury, niedoinwestowanie szpitala. „Niedostrzeganie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów. Ignorowanie bezpieczeństwa pracy lekarzy i przyczyn niedoborów kadr medycznych, a to wobec złych warunków ich pracy i zaproponowanej jednej z najniższych w Polsce płac podstawowych…” – piszą w oświadczeniu. Sprawę zgłosili do starostwa, które zarządza szpitalem. 18 października doszło do...

17094

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]