Reklama

Płytki oddech szpitala

Płytki oddech szpitala

13.11.2017
Czyta się kilka minut
Lekarz po dyżurze ma percepcję taką jak człowiek z jednym promilem alkoholu we krwi. A co gdy dyżuruje 15 razy w miesiącu?
Szpital w Proszowicach, listopad 2017 r. JAKUB PORZYCKI / AGENCJA GAZETA
P

Proszowice, powiatowe miasto przeciętnej urody, 23 km na północny wschód od Krakowa. Przy 3 Maja, jednej z głównych ulic, pełno pstrokatych szyldów i plakatów. Jak co środę rano na placu niedaleko dworca autobusowego rozstawił się targ. Mieszkańcy mówią, że na placu łatwiej się rozmawia o trudnych sprawach. Na przykład o tym, co się dzieje w tutejszym szpitalu.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej protestują lekarze. Wyliczają dlaczego: brak kadry, za dużo i za długie dyżury, niedoinwestowanie szpitala. „Niedostrzeganie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów. Ignorowanie bezpieczeństwa pracy lekarzy i przyczyn niedoborów kadr medycznych, a to wobec złych warunków ich pracy i zaproponowanej jednej z najniższych w Polsce płac podstawowych…” – piszą w oświadczeniu. Sprawę zgłosili do starostwa, które zarządza szpitalem. 18 października doszło do...

17094

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]