Ładowanie...
Obecna kadencja samorządu jest najtrudniejsza w historii

Najważniejsze wyzwania dla miast wiążą się teraz ze zmianą klimatyczną, kwestiami mieszkaniowymi i walką o uratowanie krajobrazu przed wandalizmem odbywającym się w majestacie prawa. Ale na tym nie koniec.
Jest jeszcze czwarte wyzwanie: kształt polityk publicznych powinno się wypracowywać tam, gdzie najlepiej widać zagrożenia społeczne, do jakich prowadzi obecny model kapitalizmu, czyli w dużych i średnich miastach.
Jedno marzenie
Tak się jednak nie dzieje. Żyjemy wypowiedziami ministra Przemysława Czarnka, oskarżeniami Jarosława Kaczyńskiego, czarnymi scenariuszami budowanymi na podstawie spodziewanych cen energii. W efekcie w wyborach samorządowych możemy się spodziewać, że wszystko zostanie sprowadzone do prostej alternatywy: za czy przeciw partii rządzącej. I nawet słaby burmistrz lub prezydent może zdobyć pod tym hasłem władzę w następnej kadencji. Nie...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]