Reklama

Ładowanie...

Mundial 2022: głośne milczenie Irańczyków

21.11.2022
Czyta się kilka minut
Prezydent FIFA Gianni Infantino chciałby oczywiście, żebyśmy – cytuję – „skupili się na futbolu”, ale im częściej o tym mówi, tym lepiej widać, że to niemożliwe, a już szczególnie w przypadku meczu Anglików z Irańczykami.
Reprezentanci Iranu w milczeniu słuchają hymnu narodowego przed meczem z Anglią na mundialu w Katarze, Doha, 21 listopada 2022 r. / Fot. Fadel Senna / AFP / East News
I

I nie, nie chodzi nawet o tę diabelską alternatywę, przed którą organizatorzy mistrzostw postawili kapitana reprezentacji Anglii Harry’ego Kane’a: że albo nie założy na to spotkanie opaski z tęczowym sercem, symbolizującej wsparcie piłkarzy dla osób LGBT+, albo dostanie żółtą kartkę i w przypadku kolejnej, będącej już np. efektem walki o piłkę, wyleci z boiska, osłabiając drużynę w tym i następnym meczu (co o tym myślę, wydaje się chyba jasne ze sposobu, w jaki to przedstawiam: odpowiedzialność w takich sytuacjach nie powinna spadać na barki piłkarzy i nie powinna być rozstrzygana w ostatnich godzinach przed pierwszym gwizdkiem; wiadomo skądinąd, że Football Association gotowa była za opaskę Kane’a zapłacić dowolną karę finansową, ale naciskana przez penalizujących akty homoseksualne Katarczyków FIFA ani myślała się tym zadowolić).

Chodzi przede wszystkim o sytuację w samym...

6339

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/mundial2022

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]