Reklama

Życie pełną gębą

Życie pełną gębą

26.04.2021
Czyta się kilka minut
Prawo do sielanki, któremu hołduje Robert Makłowicz, jest czymś niezwykle rzadkim w polskiej kulturze. Jak nikt podważa on przekonanie, że przeznaczeniem inteligenta jest tylko cierpka zaduma.
BOGDAN KRĘŻEL / FORUM
2

25 marca 2020 r. pandemia koronawirusa zaczyna być w Polsce trochę bardziej znośna: Robert Makłowicz zamieszcza na autorskim kanale na YouTubie pierwszy film. Czyta fragment własnej książki „Café Museum”, siedząc wygodnie w wiśniowym fotelu. Na stoliku – bukiet tulipanów i smukła szklanka z piwem.

Makłowicz jest zawsze w ruchu. Często maszeruje swobodnym krokiem w kierunku kamery, zaczynając gawędę, w której historia przenika się z ciekawostkami o jedzeniu i lokalnej geografii. Nawet jeśli po prostu stoi – przy jednej z kuchenek polowych, które zjawiają się w nieoczekiwanych momentach, niczym pomocne skrzaty – gestykulacja i żywiołowy temperament przenikają całe jego ciało.

Nie za bardzo potrafi usiedzieć w jednym miejscu, krząta się między piekarnikiem a patelnią, zaciska pięści w ekscytacji, musi wszystkiego dotknąć i spróbować. Jako kucharz jest...

17721

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]