Na Zachodzie, czyli nigdzie

Wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne same w sobie. Nie dajmy się uwieść krótkowzrocznej logice polskiej polityki, która czyni z nich rozgrzewkę przed jesiennym bojem o Sejm i Senat.

Reklama

Ładowanie...

Na Zachodzie, czyli nigdzie

06.05.2019
Czyta się kilka minut
Wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne same w sobie. Nie dajmy się uwieść krótkowzrocznej logice polskiej polityki, która czyni z nich rozgrzewkę przed jesiennym bojem o Sejm i Senat.
ADAM STĘPIEŃ / AGENCJA GAZETA
K

Kampania przed wyborami do Euro­parlamentu nabiera rozpędu. Od tego, jakie decyzje podejmiemy, zależy przyszłość najambitniejszego projektu w historii tego kontynentu, a więc przyszłość każdej i każdego z nas. Ale śledząc polskie media można odnieść wrażenie, że trwają raczej próbne wybory przed jesiennym starciem tytanów. Wygodna sytuacja, by przećwiczyć różne układy, połknąć przystawki, zmobilizować elektorat, spróbować sił w rozbijaniu lub cementowaniu politycznej sceny... Jakbyśmy wszyscy uwierzyli, że naprawdę ważne sprawy decydują się w Warszawie, a Bruksela to tylko zesłanie dla tych, co wypadli z łaski, albo – przeciwnie – atrakcyjna nagroda dla najbardziej zasłużonych w boju. Składa się to wszystko w sensowną całość. Wszak o Unii Europejskiej i Brukseli nawet proeuropejscy politycy znacznie częściej mówią „oni” niż „my”. Zachód daje pieniądze, wymaga, grozi palcem albo...

17983

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]