Reklama

Hiszpania na przymusowym urlopie

Hiszpania na przymusowym urlopie

02.04.2020
Czyta się kilka minut
Wobec pogarszającej się sytuacji epidemicznej, rząd w Madrycie zawiesza funkcjonowanie większości gospodarki i społeczeństwa.
Pałac Lodu w Madrycie, 23 marca 2020 r. / FOT. PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP
P

Pałac Lodu w Madrycie to największe lodowisko w mieście, mieszczące się w galerii handlowej. To tu odbywały się konkursy łyżwiarstwa figurowego. Teraz, gdy sytuacja w Hiszpanii staje się coraz bardziej dramatyczna – do poniedziałku, 30 marca, z powodu powikłań po Covid-19 zmarło w kraju już ponad 6700 osób (z tego ok. 800 w ciągu poprzedniej doby) – władze zamieniły Pałac Lodu w kostnicę. 1800 metrów kwadratowych lodowiska okazało się jednak niewystarczające i miasto zostało zmuszone do przygotowania drugiej tymczasowej kostnicy w budynku, który miał być wykorzystany jako Instytut Medycyny Sądowej. 

W ostatnich dniach rząd hiszpański jeszcze bardziej zaostrzył restrykcje dotyczące ogólnokrajowej kwarantanny – do pracy mogą wychodzić jedynie pracownicy tych przedsiębiorstw, firm usługowych (sklepy, apteki) czy instytucji, które są absolutnie niezbędne dla funkcjonowania społeczeństwa. Reszta zatrudnionych jest teraz na dwutygodniowym przymusowym urlopie.


CZYTAJ WIĘCEJ:

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]