Reklama

Ładowanie...

Nagroda World Press Photo

Nagroda World Press Photo

11.04.2022
Czyta się kilka minut
AMBER BRACKEN DLA „THE NEW YORK TIMES”
W

World Press Photo 2022 dla fotografki Amber Bracken za zdjęcie czerwonych sukienek zawieszonych na krzyżach przy drodze w Kamloops, upamiętniających rdzenne dzieci, które umarły w kanadyjskich katolickich szkołach z internatem. „To żywa historia, z którą ocaleni wciąż się zmagają” – mówi autorka zdjęcia. Emma Baker, 84-letnia była uczennica Kamloops Indian Residential School, w wywiadzie dla kanadyjskiej stacji CTV News zarzuciła księżom i siostrom zakonnym, że przez lata milczeli w sprawie warunków panujących w tej placówce. „Czułam się w Kamloops jak w więzieniu. Przyszła pora, by cały świat usłyszał o tym, przez co przeszliśmy”. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]