Reklama

Twarze Berlinale

Twarze Berlinale

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej wydaje się idealnie skrojony pod zakończony właśnie Międzynarodowy Festiwal Filmowy.
Małgorzata Szumowska podczas gali wręczenia nagród, Berlin, 24 lutego 2018 r. FABRIZIO BENSCH / REUTERS / FORUM
T

Ta impreza ma dla Polaków szczególne znaczenie, nie tylko ze względu na bliskie sąsiedztwo i ważne nagrody przyznawane tu w ostatnich latach Andrzejowi Wajdzie, Agnieszce Holland, Tomaszowi Wasilewskiemu czy – również w tym roku, podczas 68. edycji imprezy, za „Twarz” – Małgorzacie Szumowskiej. Na placu Poczdamskim, w miejscu dawnego muru, gdzie Wschód symbolicznie spotyka się dziś z Zachodem, można poczuć bardziej niż gdziekolwiek indziej na filmowej mapie świata, że Polska ciągle jest w Europie.

Dlatego przyszłość berlińskiego festiwalu filmowego powinna leżeć nam na sercu. Tymczasem nerwowe pytanie „Co dalej z Berlinale?” padało w tym roku nader często i nie tylko w kontekście przyszłorocznego odejścia wieloletniego dyrektora, Dietera Kosslicka, ale i ewentualnych zmian programowych. Zróżnicowany werdykt tegorocznego jury dał nadzieję, że festiwal nie zastygnie w...

14115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]