Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Artykuły

16.02.2015
To była najlepsza edycja Berlinale od lat. Złotego Niedźwiedzia zdobył Irańczyk Jafar Panahi za film „Taxi”, Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię – Małgorzata Szumowska za „Body / Ciało”.
17.02.2014
Ten rok w filmie będzie należał do kinematografii azjatyckich. Na zakończonym właśnie Festiwalu w Berlinie Azjaci zdobyli połowę najważniejszych wyróżnień, w tym Złotego Niedźwiedzia.
18.02.2013
Złoty Niedźwiedź przypadł rumuńskiemu „Child’s Pose” Calina Petera Netzera, ale symbolicznie honorował wiele filmów. Głównym bohaterem konkursu była bowiem jednostka, tocząca walkę z...
04.12.2007
Márquez chętnie udostępnia swe powieści filmowcom, bo żadna zekranizacji nie zyskała popularności nawet wułamku podobnej literackiemu pierwowzorowi. Wchodząca na ekrany "Miłość...