Reklama

Śmierć i co potem...

Śmierć i co potem...

09.03.2015
Czyta się kilka minut
Małgorzata Szumowska, reżyserka: Poznałam medium z Brazylii. Facet opowiadał, jak to jest, gdy widzi zmarłych. Po dwóch godzinach rozmowy byłam skłonna we wszystko uwierzyć.
Fot. Jacek Poremba
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Wierzysz w życie po śmierci?
 

MAŁGORZATA SZUMOWSKA: W duszę wierzę. Może po śmierci coś się dzieje, ale pewności nie mam.
Kiedyś miałaś?
Gdy zaczęłam samodzielnie czytać książki. Wydawało mi się, że do światów, które w nich poznaję, trafia się po śmierci. To były moje małe wiary. Uważałam nawet, że to jest fajne: można sobie umrzeć i człowiek znajdzie się tam, gdzie kiedyś o tym czytał. Uwielbiałam ,,Opowieści z Narnii”, „Braci Lwie Serce”, „Hobbita”. Nawet Dziki Zachód z „Winnetou” w ponurym PRL-u wydawał mi się światem możliwym tylko po śmierci.
 

Długo wierzyłaś w te światy?
To wstyd, ale jeszcze po dwudziestce. A moja mama wierzyła, że po swojej śmierci zamieszka w nowym domu z wielką biblioteką.
 

Naprawdę w to wierzyła?...

11541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]