Reklama

Śmierć i co potem...

Śmierć i co potem...

09.03.2015
Czyta się kilka minut
Małgorzata Szumowska, reżyserka: Poznałam medium z Brazylii. Facet opowiadał, jak to jest, gdy widzi zmarłych. Po dwóch godzinach rozmowy byłam skłonna we wszystko uwierzyć.
Fot. Jacek Poremba
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Wierzysz w życie po śmierci?
 

MAŁGORZATA SZUMOWSKA: W duszę wierzę. Może po śmierci coś się dzieje, ale pewności nie mam.
Kiedyś miałaś?
Gdy zaczęłam samodzielnie czytać książki. Wydawało mi się, że do światów, które w nich poznaję, trafia się po śmierci. To były moje małe wiary. Uważałam nawet, że to jest fajne: można sobie umrzeć i człowiek znajdzie się tam, gdzie kiedyś o tym czytał. Uwielbiałam ,,Opowieści z Narnii”, „Braci Lwie Serce”, „Hobbita”. Nawet Dziki Zachód z „Winnetou” w ponurym PRL-u wydawał mi się światem możliwym tylko po śmierci.
 

Długo wierzyłaś w te światy?
To wstyd, ale jeszcze po dwudziestce. A moja mama wierzyła, że po swojej śmierci zamieszka w nowym domu z wielką biblioteką.
 

Naprawdę w to wierzyła?...

11541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]