Reklama

Terapia nie w punkt

Terapia nie w punkt

11.04.2015
Czyta się kilka minut
Polski system opieki zdrowotnej woli terapię indywidualną od rodzinnej. Dla szpitali ta druga staje się nieopłacalna.
Fot. Richard Clark / GETTY IMAGES
L

Lista, jak na razie, nie ma końca. Już teraz jest na tyle długa, że pani Maria bez wstydu mogłaby przyznać, iż nie pamięta wszystkich punktów. Zapytana, wylicza jednak od razu przynajmniej niektóre: „decyzje podejmuje sama, nie ja za nią”; „nie mówię »jesteś zła«, tylko »widzę, że coś złego się u ciebie dzieje«”; „uczymy się relaksu, pomysły Olgi”.

Po każdym spotkaniu z terapeutką dochodzą nowe zapiski. Dziś ma czas, żeby notować w trakcie wizyty, ale półtora roku temu mówiła tylko ona. „Mama jest twoim adwokatem?” – pytała wtedy Olgę terapeutka. Dziesięciolatka przytakiwała.

Olga kilka dni temu po wyjściu z kolejnego spotkania powiedziała mamie: „Wiesz, już nie jesteśmy czarnymi workami na śmieci, do których można wrzucać wszystko. Zarządziłyśmy segregację i pewnych rzeczy nie będziemy już przyjmować”.
 

Popychamy, namawiamy
Listy, w...

8790

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]