Reklama

Szukajmy tchnienia

Szukajmy tchnienia

08.08.2016
Czyta się kilka minut
Risotto alla milanese jest proste w wykonaniu, ale wymaga trudnej cnoty pielęgnowania relacji z ludźmi. Dziś łatwiej kupić kawałek wołowiny wyhodowanej het w Argentynie niż szpik.
Fot. Chicago Tribune / GETTY IMAGES
W

Wojna sześciodniowa (wygrana przez Izrael dzięki oficerom, których Jaruzelski przepędził z polskiego wojska), X Plenum KC poświęcone „Aktualnym problemom zaopatrzenia rynku”, no i jeszcze śmierć Zbyszka Cybulskiego – w kwestii ważnych zdarzeń rok mojego urodzenia nie wygląda zachęcająco, wyszukałem sobie na pocieszenie fakt, że jestem rówieśnikiem pierwszej płyty Leonarda Cohena. Owszem, znalazłoby się paru bardów z większym przełożeniem na zbiorowe przeżycia mojego pokolenia. Jednak Cohen to był absolutnie wystarczający powód, żeby uczyć się angielskiego, a parę jego wierszy utkwiło, gdzieś tam w bliskim tle, na półce pamięci, zawsze w zasięgu ręki.

Tej ręki, o której wspomniał w zeszłym tygodniu w liście do umierającej Marianne, dawnej towarzyszki, uwiecznionej w piosence z karkołomnie trudnym do zaśpiewania refrenem. Zanim zjadła ją białaczka, Cohen zdążył napisać: „Czas...

6206

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]