Reklama

Spadłem do lumpenproletariatu

Spadłem do lumpenproletariatu

21.08.2006
Czyta się kilka minut
Z dyplomami wyższych uczelni przy fabrycznych taśmach: młodzi emigranci w Southampton, brytyjskim mieście typowo polskim.
fot. D. Sadowski - Agencja Gazeta
A

Artur musi o siebie dbać. Za wszelką cenę. Niby ma dobre zdrowie, ale przecież nie na zawsze. Ma za sobą trzysta nieprzespanych nocy.

Piątkowy wieczór. Artur - 35-latek o twarzy znudzonego dziecka - właśnie wstał. Czyta w Onecie artykuł o zbawiennym wpływie arbuzów na organizm ludzki. Arbuzy mogą wiele. Zawierają liczne karotenoidy, zwłaszcza likopen, związek mogący zapobiegać chorobom serca i niektórym nowotworom.

Arbuzy to jedyny pokarm Artura od dwóch tygodni. Miałem jedną wpadkę - przyznaje niechętnie - ale niegroźną: musli i jakieś owoce.

Artur skończył kurs Silvy, samokontroli umysłu. - Kluczowy jest stan beta - przekonuje. W stanie beta łatwo kontrolować myśli i pragnienia. Artur do stanu beta doprowadza się słuchając Bacha i Straussa. W stanie beta dokonuje wizualizacji celów: najnowszy Aston Martin V8 i własna firma...

19905

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]