Reklama

Sasza u prezydenta

Sasza u prezydenta

10.07.2012
Czyta się kilka minut
Występ Figurskiego i Wojewódzkiego, mówią niektóre mieszkające w Polsce Ukrainki, ma swoje dobre strony. Choćby taką, że nagłośnił problemy imigrantów w Polsce.
Sasza: "My, Polacy i Ukraińcy naprawdę mało się różnimy" fot. Alina Gajdanowicz
M

Mój dziadek był w UPA i strzelał do Polaków. Nadal chce pan przeprowadzić ze mną wywiad? – zaczyna zaczepnie Marija ze Lwowa (dziewięć lat w Polsce). Żeby jeszcze bardziej zagmatwać sprawę, dodaje, że przyjechała do Warszawy z miłości i dzięki capoeirze.

Moda na tę afrobrazylijską sztukę walki i tańca wybuchła nad Wisłą dekadę temu. Brazylijskie szkoły przysyłały do Polski instruktorów. Tysiące Polaków uczyło się akrobatycznych figur i tanecznych sekwencji kopnięć, podcięć i uników, śpiewało rytualne pieśni. Jednym z polskich capoeristas był Piotr. Ówczesnemu studentowi socjologii przeszkadzał jednak w treningach obcy kulturowo kontekst, rodem z innego kontynentu.

UKRAIŃSKI TANIEC BOJOWY

W internecie znalazł informację o pokazie hopaka, ukraińskiego tańca bojowego, we Lwowie. Były wakacje, spakował plecak i pojechał na Ukrainę. Na pokazie...

15471

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]