Reklama

Skamieniałe uczucia

Skamieniałe uczucia

04.04.2015
Czyta się kilka minut
Brytyjczycy zmagają się z serią skandali pedofilskich. Szokuje bezkarność sprawców: polityków, gwiazd telewizji, arystokratów – chronionych latami.
Brytyjscy demonstranci przed parlamentem domagają się ukarania pedofilów, Londyn, 2014 r. Fot. Citizenside / Philip Robins / AFP / EAST NEWS
W

W tych historiach nie wiadomo, co jest gorsze: czy dramatyczne losy ofiar – dziś już dorosłych, krzywdzonych jako dzieci? Czy fakt, że molestowania i gwałty ciągnęły się latami? Czy wreszcie to, jak wielu ludzi o tym wiedziało, a jednak nie zdecydowało się na żadne, absolutnie żadne działania. Wtedy, lata temu, ofiary – te, które decydowały się mówić – stawały się niewygodne, niewidzialne; czuły, że lepiej, by ich nie było. Jakby to one zawiniły. Sprawcy – to oni byli wówczas ważni, ich dobre imię, ich pozycja społeczno-rodzinna czy sława. Ofiary się nie liczyły.

Teraz, gdy co chwila w brytyjskich mediach pojawiają się nowe wstrząsające fakty – a także nowe nazwiska oprawców – nadszedł ich czas, czas ofiar. Nawet jeśli nie czas na sprawiedliwość, bo przecież wielu przestępców już nie żyje, to przynajmniej na to, by wreszcie zostały wysłuchane.
Te historie rozchodzą się...

13019

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]