Reklama

Już nigdy się nie poddam

Już nigdy się nie poddam

29.10.2018
Czyta się kilka minut
Joelle Casteix, aktywistka działająca na rzecz ochrony ofiar pedofilii: Nawet jeśli sprawa molestowania seksualnego przedawniła się i nie można już dochodzić praw w sądzie, zawsze warto złożyć zeznania na policji. Chodzi o to, by po nadużyciu pozostał jakikolwiek ślad.
Joelle Casteix ze swoim zdjęciem z okresu, kiedy była ofiarą księdza. Konferencja prasowa organizacji SNAP pod katedrą w Los Angeles, luty 2013 r. DAVID MCNEW / REUTERS / FORUM
M

MARTA ZDZIEBORSKA: Raport o pedofilii wśród księży w Pensylwanii wstrząsnął amerykańską opinią publiczną. Czy w innych stanach jest szansa na rozliczenie Kościoła katolickiego?

JOELLE CASTEIX: Do tej pory decyzję o przeprowadzeniu śledztwa podjęli prokuratorzy generalni w kilkunastu stanach. Od członków stowarzyszenia SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests) wiem, że trwają też rozmowy z prokuratorem generalnym Kalifornii. Do jego biura napływają setki listów z apelem o powołanie Wielkiej Ławy Przysięgłych. Na razie nie wiemy jednak, czy prokurator podejmie taką decyzję.

Wiadomo natomiast, że pod koniec września gubernator Kalifornii Jerry Brown zawetował ustawę wprowadzającą m.in. wydłużenie okresu przedawnienia przestępstw seksualnych wobec dzieci.

Byłaś zaangażowana w kampanię na rzecz tego projektu. Jakie znalazły się w nim...

16102

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]