Reklama

Oddam brzuch za dach nad głową

Oddam brzuch za dach nad głową

31.07.2017
Czyta się kilka minut
Na Ukrainie jest sposób, aby bez kredytu kupić mieszkanie. Wystarczy urodzić dziecko jednej z par przyjeżdżających tutaj z całego świata.
Francuskie małżeństwo z bliźniaczkami urodzonymi przez ukraińską matkę w Użgorodzie, 2011 r. OLEXANDER ZOBIN / AFP / EAST NEWS
G

Gdy 30-letnia Jana dowiedziała się podczas badania USG, że znów urodzi córeczkę, była trochę zawiedziona. Jako matka 11-letniej Wiki i 6-letniej Karoliny marzyła tym razem o chłopcu. Nieważne, że dziecko, które nosi, pochodzi z zapłodnienia in vitro, a jego biologiczni rodzice to para z Bułgarii. Gdy Ukrainka opowiada o dziewczynce, promienieje cała z radości.

– Mała jest bardzo spokojna. Wierci się tylko wieczorem i to też bardzo krótko. Ta ciąża to dla mnie odpoczynek – śmieje się 30-latka, która znajduje się pod ciągłym nadzorem lekarzy, a jej głównym zadaniem jest nieprzemęczanie się i uważanie na siebie.

Takie doświadczenie to nowość dla Jany, której wcześniejsze ciąże kojarzą się z ciągłym zmęczeniem. Powód to praca w szpitalu, gdzie jako pielęgniarka wytrwała prawie do dziewiątego miesiąca ciąży. O wcześniejszym zwolnieniu lekarskim mogła tylko pomarzyć...

9958

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]