Reklama

O potrzebie niewidzialności

O potrzebie niewidzialności

06.03.2017
Czyta się kilka minut
Minął już czas, kiedy ludzie wynosili się w Bieszczady, żeby zejść z oczu dużym miastom i stadnym ambicjom.
Z

Zostało po tej dawnej epoce paru świetnych pisarzy i kilka dobrych książek. Cała reszta ciągnęła i jeszcze ciągnie do Warszawy. Jednak coś mi mówi, że wrócą – te czasy, ci ludzie. I znowu humaniści wszelkiej maści odnajdą swe zarzucone na trzy dekady powołanie do hodowli kóz. Tak było, słyszałem. Znajoma psycholożka zajęła się w Bieszczadach stolarką, pewien poznański poeta prowadził – nie bez sukcesów – gospodarstwo rolne w okolicach Międzychodu, matematyczka opowiadała mi o wspólnocie buddyjskiej w Sudetach, kilkoro nauczycieli zrobiło w Kleszczewie szkołę marzeń, liceum w Turku ma kadrę, o jakiej nie śniło się metropoliom. Również dzięki Tygodnikowym „Lekcjom Czytania” powiększa się moje przekonanie, że Polska stoi na outsiderach i zesłańcach, ludziach, którzy poczuli, że mogą lub muszą być niewidzialni, żeby być realni.

Dawno temu, przed wiekiem, sporo o nich pisano, z...

4128

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]