Reklama

Komisja absurdu

Komisja absurdu

28.08.2006
Czyta się kilka minut
Pierwsze kroki sejmowej komisji śledczej do zbadania nie wiadomo czego w polskim sektorze bankowym obnażyły rzeczywiste cele jej powołania. Powstała ona i działa według zasady: dajcie nam człowieka, a my już na niego coś znajdziemy. I tak na samym początku komisja przesłucha Ewę i Leszka Balcerowiczów.
N

Nieustający zapał do tworzenia parlamentarnych komisji śledczych wynika z sukcesu odniesionego przez pierwszą z nich, zajmującą się aferą Rywina. Był to sukces zarówno merytoryczny, polegający na odkryciu mechanizmów manipulowania rynkiem medialnym w politycznym interesie środowisk związanych z rządzącymi wówczas postkomunistami, jak i widowiskowy, wyrażający się w medialnej (nomen omen) karierze głównych uczestników publicznych przesłuchań. Ten drugi stał się jednak zarzewiem przyszłych kompromitacji kolejnych ciał śledczych, powoływanych głównie z myślą o powtórzeniu tego właśnie, widowiskowego rezultatu. Względy merytoryczne liczyły się coraz mniej.

Galeria naśladowców

O ile jednak w przypadku komisji do spraw PZU był jeszcze jakiś powód, w postaci konkretnego faktu do zbadania - bezpodstawnego aresztowania byłego prezesa...

7210

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]