Reklama

Ładowanie...

Platforma na rozjeździe

06.06.2007
Czyta się kilka minut
Radykalny PiS gotów jest zawrzeć koalicję prawie z każdym, a umiarkowana i centrowa PO prawie z nikim. Partia o znikomej zdolności koalicyjnej jest skazana na porażkę z partią o nieskrępowanej zdolności koalicyjnej.
rys. MIROSŁAW OWCZAREK
W

Wielu obywateli zdegustowanych stylem rządzenia obecnej ekipy liczy, że Platforma Obywatelska po najbliższych wyborach odsunie od władzy PiS z przystawkami. Powinni się jednak powoli przygotowywać na czekające ich rozczarowanie. Strategia i taktyka PO są tak kunktatorskie i nieudolne, że raczej nie pozwolą przeciwstawić się zdeterminowanym, bezwzględnym i niecofającym się przed niczym rywalom politycznym, dysponującym zawłaszczonymi instytucjami politycznej dominacji. Instytucjami, których nie omieszkają zapewne wykorzystać w wyborczej walce.

Kilka dni po konferencji programowej Platformy, podczas której przedstawiono zestaw merytorycznych propozycji tego ugrupowania, sondaż opinii publicznej po raz pierwszy od dawna wykazał zrównanie poparcia dla PiS z tym, jakie notuje PO. Najprostszy wniosek stąd płynący wydaje się taki, że oferta programowa w najlepszym...

10098

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]