Reklama

Platforma na rozjeździe

Platforma na rozjeździe

06.06.2007
Czyta się kilka minut
Radykalny PiS gotów jest zawrzeć koalicję prawie z każdym, a umiarkowana i centrowa PO prawie z nikim. Partia o znikomej zdolności koalicyjnej jest skazana na porażkę z partią o nieskrępowanej zdolności koalicyjnej.
rys. MIROSŁAW OWCZAREK
W

Wielu obywateli zdegustowanych stylem rządzenia obecnej ekipy liczy, że Platforma Obywatelska po najbliższych wyborach odsunie od władzy PiS z przystawkami. Powinni się jednak powoli przygotowywać na czekające ich rozczarowanie. Strategia i taktyka PO są tak kunktatorskie i nieudolne, że raczej nie pozwolą przeciwstawić się zdeterminowanym, bezwzględnym i niecofającym się przed niczym rywalom politycznym, dysponującym zawłaszczonymi instytucjami politycznej dominacji. Instytucjami, których nie omieszkają zapewne wykorzystać w wyborczej walce.

Kilka dni po konferencji programowej Platformy, podczas której przedstawiono zestaw merytorycznych propozycji tego ugrupowania, sondaż opinii publicznej po raz pierwszy od dawna wykazał zrównanie poparcia dla PiS z tym, jakie notuje PO. Najprostszy wniosek stąd płynący wydaje się taki, że oferta programowa w najlepszym...

10098

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]