Reklama

Stare gadżety

Stare gadżety

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Debatę o finiszu kampanii prezydenckiej, z udziałem Janusza Majcherka, Artura Wołka, Jarosława Flisa i Tadeusza Sławka, poprowadził Jarosław Kuźniar (TVN 24)
Na tarasie hotelu „Poleski”, Kraków, 13 czerwca 2010 r. / fot. Paweł Ulatowski
J

Jarosław Kuźniar: Jak dotąd kampania oceniana była jako nudna. Przed nami ostatnia prosta - czyli koniec nudy?

Janusz Majcherek: Sprawy powinny nabrać przyspieszenia. Zaś spośród ostatnich wydarzeń za najważniejsze uznałbym wybór Marka Belki na prezesa NBP: bo nie tylko bezpośrednio wpływa na wizerunek Bronisława Komorowskiego, lecz tworzy o wiele rozleglejszą perspektywę na przyszłość: dokonał się on wszelako głosami PO i SLD, a przy sprzeciwie koalicjanta - PSL. Mamy więc zupełnie nową konfigurację polityczną.

Artur Wołek: Jednak wciąż będzie nudno. Kampania jest bardzo nieśmiała i opiera się na tym, kto zrobi mniej błędów. Nominację Belki traktuję jako prowokację - to w dalszym ciągu gra na to, żeby sprowokować Jarosława Kaczyńskiego, by stał się zionącym ogniem potworem. A on, jak na złość, zionąć nie chce. Kampania się...

16758

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]