Reklama

Przywódcy i zarządcy

Przywódcy i zarządcy

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Demokratyczna polityka potrzebuje nie tylko sprawnych administratorów, ale także odważnych, zdeterminowanych przywódców.
Fot. Andrzej Rubiś, Forum
J

Jarosław Kaczyński należy do tych, którzy traktują politykę jak pole nieuchronnych konfliktów, i stojąc na czele obozu rządzącego nieustannie je podsycał. W ten sposób prowadził do antagonizowania różnych grup społeczeństwa, czego wyborcy szybko mieli dosyć, odsuwając jego partię od władzy przed upływem kadencji. Donald Tusk uważa natomiast, że można prowadzić politykę bez wywoływania konfliktów i antagonizowania jakichkolwiek grup społecznych. Wyborcom to się spodobało i podoba nadal, ale jednocześnie może prowadzić do bezruchu, jaki coraz wyraźniej przejawia obecny rząd. Dostrzega to już polska opinia publiczna (prawie 80 proc. ankietowanych przez OBOP nie potrafiło wymienić żadnej sprawy załatwionej przez rząd), a także prasa zagraniczna (ostatnio dał temu wyraz w krytycznym artykule renomowany "The Economist", wcześniej w podobnym tonie pisał "Der Spiegel").

...
8931

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]