Reklama

Kobiety piszą do delegatów

Kobiety piszą do delegatów

05.10.2015
Czyta się kilka minut
Obok 279 duchownych oraz 21 świeckich audytorów, w obradach Synodu weźmie udział tylko 30 kobiet. Wszystkie będą miały prawo wypowiadania się, ale nie wolno im będzie głosować.
Zuzanna Radzik / Fot. Grażyna Makara
J

Jest jednak szansa, że do skrzynek pocztowych delegatów trafi książka „Catholic Women Speak” („Kobiety katolickie mówią”) zredagowana przez facebookową grupę dyskusyjną o tej samej nazwie. To pomysł brytyjskiej teolożki Tiny Beattie. Wśród autorek są światowej sławy teolożki – Elisabeth Johnson, Ursula King, Cettina Militello – ale i młode naukowczynie, które nie skończyły swoich doktoratów. Wszystkie chcą uzupełnić głosy, których na synodzie zabraknie, ponieważ tam hierarchowie rozmawiają o kobietach, lecz nie z kobietami.


CZYTAJ TAKŻE:

2631

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jak rozumieć stwierdzenie, że 30 kobiet będzie "obok duchownych i świeckich audytorów"? Że żadna z nich nie będzie ani osobą konsekrowaną, ani audytorem? Nie bardzo to rozumiem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]