Reklama

Kabaret PL

Kabaret PL

08.05.2006
Czyta się kilka minut
Janowi Klacie udała się rzecz niezmiernie trudna: o współczesnej Polsce mówi wprost, operując modelowymi, jaskrawymi przykładami, a jednak jego spektakl nie jest ani banalny, ani moralizatorski, ani pretensjonalny. Jest przede wszystkim zabawny.
fot. S. Okołowicz
"

"Weź, przestań" to trzecia premiera w ramach TR/PL. Projekt chce być platformą rozmowy o współczesnej Polsce - decyzja o zaproszeniu Klaty była więc tyleż trafna, co oczywista. Spektakl to zarazem debiut reżysera w Warszawie i druga - po wrocławskim "Uśmiechu grejpruta" sprzed czterech lat - inscenizacja Klaty na podstawie własnego dramatu.

Rzecz dzieje się w przejściu podziemnym w stolicy, zaludnionym przez najróżniejsze indywidualności: starsza pani sprzedająca sznurówki, dziewczyna zbierająca pieniądze na karmę dla psa, żule żłopiący tanie wino, mężczyzna-żywa reklama przebrany za kufel od piwa, wesoły pan z gitarą, ochroniarz. Obok nich trzech biznesmenów, którzy, znudzeni oficjalnymi atrakcjami metropolii, poszukują niecodziennych wrażeń. Scenografia wiernie odzwierciedla przejście podziemne, jakie można znaleźć w każdym większym polskim mieście: niski...

6048

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]