Reklama

Wolność i takie tam

Wolność i takie tam

20.03.2016
Czyta się kilka minut
Co nam powie „Mistrz i Małgorzata” o współczesnych Polakach? Co o sobie opowie publiczność wyposażona w sprzęt do głosowania?
„Każdy dostanie to, w co wierzy” w reż. Wiktora Rubina Fot. Magda Hueckel / TEATR POWSZECHNY
W

Wizyta Wolanda i jego świty w stalinowskiej Moskwie stała się dla Wiktora Rubina i Jolanty Janiczak impulsem do przeprowadzenia wizji lokalnej we współczesnej Warszawie. Zamiast zatem inscenizować wybrane epizody z powieści Bułhakowa, twórcy zaprosili widzów Teatru Powszechnego do okrągłego stołu, by – jak czytamy w zapowiedzi – spotkać się z nimi, poznać ich „problemy, nadzieje, postawy oraz marzenia”.

Pomysł, by „Mistrza i Małgorzatę” uczynićwehikułem żywej, odbywającej się „tu i teraz” rozmowy, wydał mi się świetny – tym bardziej że jej tematem miał być Polak jako „produkt młodej, bo niespełna trzydziestoletniej demokracji”. Pytanie, czy twórcy wykorzystali zawarty w takiej formule potencjał. Bo nadzieje były wielkie.

Niemożliwa demokracja

Jak chcą nas poznać twórcy? Zadając nam pytania i pozwalając udzielić na nie odpowiedzi. Na każdego widza...

6760

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]