Reklama

Ładowanie...

Demontaż sumień

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Media dbają o to, byśmy się dowiadywali, jaki jest tragiczny bilans zbrodniczej działalności terrorystów nękających dziś wiele europejskich miast.
Z

Zastanawiam się, czy ktoś kiedyś będzie w stanie pokazać nam inną statystykę: ilu ludzi zmarło w obozach dla uchodźców w Syrii, Turcji czy Jordanii, podczas gdy my miesiącami toczyliśmy debaty o tym, jak bardzo boimy się wpuścić parędziesiąt czy paręset ofiar wojny na pilne leczenie do naszych szpitali.

Wiem, co odpowiedzą mi na to przeciwnicy przyjmowania w Polsce nie tylko imigrantów, ale i uchodźców. Zaraz będą krzyczeć, że to emocjonalny szantaż. Jak Jan Pospieszalski, który w ubiegłotygodniowym wydaniu swojego „Warto rozmawiać” tak właśnie reagował na poruszające słowa rzecznika Caritasu. Paweł Kęska ideologiczne dyskusje nad umierającymi ludźmi uznał za żenujące, pytał, co się stanie, jeśli w ramach (gotowego od dawna) systemu korytarzy humanitarnych przyjmiemy do kraju na rok czy dwa grupę czterdziestu lub stu chorych. „Ja mam prawo do lęku o tożsamość Europy!” –...

7046

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]