Reklama

Nie pomogę wszystkim

10.08.2015
Czyta się kilka minut
Gowin: Ani odwołaniem do Ewangelii, ani szantażem poprawności politycznej nie skłonicie mnie do ślepoty wobec faktów. Fakty są takie, że uchodźcy wyznania muzułmańskiego zagrażają bezpieczeństwu państwa.
Fot. Andrzej Lange / SE / EAST NEWS
P

PAWEŁ RESZKA: Powiedział Pan w Radiu Kraków, że wystarczą setki tysięcy muzułmanów, którzy nie są zasymilowani, żeby roznosić po Europie zarazę terroryzmu. To się zgadza?

JAROSŁAW GOWIN: Wystarczą tysiące... Nie oznacza to, że każdy muzułmanin, który nie jest zasymilowany, to fundamentalista religijny. A tym bardziej, że każdy fundamentalista to zwolennik dżihadu czy terroryzmu. Muzułmanie to 1,5 miliarda ludzi. Zwolennicy dżihadu to zapewne kilkanaście milionów.

W każdym razie Pan sprzeciwia się, by do Polski przyjmować uchodźców, którzy są wyznania muzułmańskiego?

To prawda. Wbrew opinii większości Polaków jestem zdecydowanym zwolennikiem przyjmowania uchodźców. Wymaga tego ogólnoludzka solidarność, już nie mówiąc o chrześcijańskiej tożsamości większości z nas. Przemawiają za tym także nasze doświadczenia...

20047

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]