Reklama

Bez złudzeń

Bez złudzeń

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Jezusa przeważnie widzimy na krzyżu, ale to nie jest cała prawda o Nim. Był czas, kiedy Jezus cieszył się dużym wzięciem, był sławny, wielu chciało się do Niego dostać, niechby tylko po to, by się chwalić przed sąsiadami – znam Go, rozmawiałem z Nim.
W

Wielu z tych oczarowanych Jezusem jednak na dłużej z Nim nie zostało, a pewnie wielu, gdy się Nim rozczarowali, stało się Jego wrogami. A przecież Jezus ich ostrzegał: „Lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł wesprzeć”. Z tego wynika, że Jezus nie gonił za popularnością, nie było w Nim nic z celebryty. Przeciwnie, stawiał sprawę uczciwie: przyjaźń z Nim nie gwarantuje żadnych ulg. Będzie pod górkę, albo jeszcze gorzej. Dlatego Jorge Mario Bergoglio, biskup Buenos Aires, a teraz Rzymu, mówi za Pawłem VI: „Trzeba więc zaakceptować fakt, że nasz Bóg wyraża sam siebie tylko do pewnego stopnia i w konsekwencji zaakceptować też granice naszej duszpasterskiej ekspresji. (...) Jezus, który obwieszcza, że Bóg daje swój wyraz tylko do pewnego stopnia, w człowieczym wcieleniu chciał podzielać ludzkie życie i to właśnie stanowi...

3199

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]