Reklama

Żywe ofiary

Żywe ofiary

17.05.2011
Czyta się kilka minut
5. niedziela wielkanocna
C

Chętnie dajemy Bogu, ofiarowujemy coś - Msze, dobre uczynki, posty, modlitwy, pielgrzymki; tymczasem Bóg oczekuje od nas, jak mówi Piotr Apostoł, nie czegoś, ale kogoś. Pragnie nas, pragnie człowieka. Pragnie żyjących sprawiedliwie, a jeszcze bardziej tych, którzy Go lekceważą, czy, co czasami trudno sobie wyobrazić, nienawidzą. Pragnie nas takich, jacy jesteśmy, niepowtarzalni, jedyni, zawsze wyjątkowi. Tacy jesteśmy, gdyż taki jest Bóg, na wzór i podobieństwo którego jesteśmy stwarzani. Owszem, można twierdzić, że również bez nas Bóg sobie poradzi i w świecie, i ze światem, i że wcale nie jesteśmy Bogu do szczęścia potrzebni, ale takiego twierdzenia nie da się wybronić. Zażądaliśmy przecież od Syna Bożego Jego życia i nasze żądanie On spełnił - "wydał się w nasze ręce i pozwolił się przybić do krzyża". Syn Boży woli więc wybrać śmierć, byleby tylko nikt nie pomyślał, że...

3250

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]