Reklama

Żywe ofiary

17.05.2011
Czyta się kilka minut
5. niedziela wielkanocna
C

Chętnie dajemy Bogu, ofiarowujemy coś - Msze, dobre uczynki, posty, modlitwy, pielgrzymki; tymczasem Bóg oczekuje od nas, jak mówi Piotr Apostoł, nie czegoś, ale kogoś. Pragnie nas, pragnie człowieka. Pragnie żyjących sprawiedliwie, a jeszcze bardziej tych, którzy Go lekceważą, czy, co czasami trudno sobie wyobrazić, nienawidzą. Pragnie nas takich, jacy jesteśmy, niepowtarzalni, jedyni, zawsze wyjątkowi. Tacy jesteśmy, gdyż taki jest Bóg, na wzór i podobieństwo którego jesteśmy stwarzani. Owszem, można twierdzić, że również bez nas Bóg sobie poradzi i w świecie, i ze światem, i że wcale nie jesteśmy Bogu do szczęścia potrzebni, ale takiego twierdzenia nie da się wybronić. Zażądaliśmy przecież od Syna Bożego Jego życia i nasze żądanie On spełnił - "wydał się w nasze ręce i pozwolił się przybić do krzyża". Syn Boży woli więc wybrać śmierć, byleby tylko nikt nie pomyślał, że...

3250

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]