Reklama

Żyć i umrzeć po ludzku

Żyć i umrzeć po ludzku

12.10.2015
Czyta się kilka minut
Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i oświadczyli: „Nauczycielu, chcemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy”.
O. Wacław Oszajca
O

On ich zapytał: „Co chcecie, żebym wam uczynił?”. Rzekli Mu: „Użycz nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, drugi po lewej Twej stronie”. Jezus im odparł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?”. Oczywiście odpowiedzieli, że są gotowi dzielić z Jezusem jego los, być zawsze tam, gdzie On będzie.

Jezus spełnił prośbę – po naszemu modlitwę – Jana i Jakuba. Rzeczywiście, Jan znalazł się przy tronie Jezusa, czyli w Jego chwale, Jakub też, ale nie w tym czasie i miejscu, o jakim marzyli. Janowi dane było widzieć jak chwała, czyli prawda o Jezusie, przejawiła się w całym swoim pięknie i grozie na krzyżu. Grozie, która zabija, przeraża, i jednocześnie śmiertelnie zachwyca, jak Symeona, kiedy człowiekowi nie pozostaje już nic innego, tylko westchnąć: „Teraz, o Władco, pozwól odejść...

2929

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]