Reklama

Wołyń: waga słów

Wołyń: waga słów

03.07.2016
Czyta się kilka minut
Tym razem zbrodnia na Wołyniu zostanie przez polski Sejm nazwana ludobójstwem. PiS złożył w Sejmie projekt uchwały w tej sprawie, w którym pada to słowo.
1

11 lipca zostanie też ustanowiony Dniem Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP. Środowiska kresowe i niektórzy posłowie Kukiz’15 wyrażają niezadowolenie. Ich zdaniem lepszy od uchwały byłby dokument ważniejszy w hierarchii prawnej – czyli ustawa.


CZYTAJ TAKŻE:

Miron Sycz, działacz Związku Ukraińców w Polsce: Ukraińcy są albo niedługo będą przygotowani na to, żeby się uporać ze sprawą zbrodni wołyńskiej. To dla nich trudne, nie czyńmy niczego, by ich poganiać czy upokarzać.


Dla PiS uchwała jest dokumentem trudnym. Po pierwsze, ich patron Lech Kaczyński inaczej prowadził dialog z Ukrainą. Unikał nazywania zbrodni ludobójstwem. Robił wiele dla pojednania. Wraz z prezydentem Wiktorem Juszczenką wziął m.in. udział w uroczystościach w Pawłokomie,...

2633

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]