Reklama

Wiwisekcje

Wiwisekcje

25.01.2021
Czyta się kilka minut
Ewelina Marciniak patrzy na kłębiące się ludzkie emocje, by pokazać to, czego sami często nie widzimy, a co prowadzi nas ostatecznie na zatracenie.
„Der Boxer” w reżyserii Eweliny Marciniak w hamburskim Thalia Theater / KRAFFT ANGERER / THALIA THEATER HAMBURG
J

Jeszcze pod koniec pełnego złych wieści i gniewu kobiet roku, z zepchniętych dawno na margines stron kulturalnych przebiła się na czołówki wiadomość, że najbardziej prestiżową niemiecką nagrodę teatralną Der Faust w kategorii „najlepsza reżyseria” otrzymała Ewelina Marciniak za spektakl z Thalia Theater w Hamburgu – „Der Boxer” na podstawie „Króla” Szczepana Twardocha. Ktoś nieobserwujący polskiej sceny współczesnej mógłby pomyśleć, że znów zagraniczne sukcesy zwracają uwagę rodzimej publiczności na niedocenianą w kraju twórczynię, ale tym razem byłby w błędzie.

Od debiutanckiego „Nowego Wyzwolenia” Witkacego w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej (2010) niemal każde przedstawienie reżyserki zdobywało nagrody i było wysoko oceniane. Jej rosnąca renoma skutecznie zachęcała krytyków do podróży poza teatralne metropolie. Były wśród nich nie tylko stosunkowo łatwe wypady do Gdańska (...

14336

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy to o naszym prezesie jest ? Jeśli tak to nasza sławna artystka musi się spodziewać wysypu nagród, zwłaszcza z Holandii.

Ukończyła zapomnianą już dermatologię specjalności dramatologicznej. Następnie rozszerzyła specjalizację o ginekologię dramatyczną. Przymierza się teraz do urologii. Wszystko obkłada estetyką kabaretu Olgi Lipińskiej po terapii w Laboratorium Grotowskiego. Nic dziwnego, że doczekała się niemieckiej nagrody. Bravo!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]